• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.852 / 4.86
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

HEDEF: Trafikte Yüzde 100 Yaşam

10 Temmuz 2017
HEDEF: Trafikte Yüzde 100 Yaşam

TOF, TOFED VE UYOF GENEL BAŞKANLARI DA TOPLANTIDAYDI

Amacı ölümlü kaza oranını sıfıra düşürmek olan AB destekli  ‘Trafikte yüzde 100 Yaşam Projesi’nin açılışı Ankara’da yapıldı. Toplantıya katılan sektör temsilcileri, önemli üst düzey temaslarda bulundu.

GEÇEN hafta başkentte önemli bir projenin startı verildi… Ölümlü kazaları kader olmaktan çıkarmayı hedefleyen Avrupa Birliği destekli “Trafikte yüzde 100 Yaşam Projesi’nin açılış programına, Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ile ilgili bürokratların yanı sıra; TOF Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, TOFED Genel Başkanı Birol Özcan ve UYOF Genel Başkanı İmran Okumuş da katıldı. Projenin 4 temel bileşeni bulunuyor: Uzun vadeli bir yol güvenliği stratejisinin geliştirilmesi, 2011-2020 Karayolu Güvenliği Eylem Planı’nın değerlendirilmesi, yeni bir lider kurum oluşturulması ve bu kurumun karayolu güvenliğinin dört saç ayağı olan eğitim, denetim, ilk yardım ve karayolu  altyapısı alanlarında politikalar oluşturulmasında belirleyici olması. Toplantıyı, gelecek açısından umut verici olarak niteleyen Mustafa Yıldırım, Ankara’da önemli temaslar gerçekleştirdiklerini de söyledi.  Yolcu Taşımacılığı Konseyi ve Yol Taşımacılığı Danışma Kurulu’nun oluşturulması amacıyla Başbakan’dan randevu istediklerini ve bu talebin olumlu karşılandığını belirten Yıldırım; “Eylülde çalıştay, kasımda sempozyum ve daha sonrasında da bir ulaşım şurası gerçekleştirme isteğimizi ilgili bakanlıklara ilettik. Sıcak karşıladılar. Bu yöndeki girişimlerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."