• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

HAYIRLI OLSUN! Düzce Otogarı açıldı

14 Kasım 2016
HAYIRLI OLSUN! Düzce Otogarı açıldı

DÜZCE Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali görkemli bir törenle açıldı. Törende konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, “Yeni otogar, Düzce’nin 50 yıllık ihtiyacını karşılayacaktır.

Otobanı tamamladığımız da bir eksiklik daha giderilecektir. Düzce merkezden otobana çıkışı sağlayacağız. Düzce’ye gelen misafirlerimizin ilk karşılandığı ve ilk hizmetin sunulduğu mekân olan otogarımız, çağdaş standartlarda hizmet edecek, şehrin imajına da önemli katkı sağlayacaktır. Terminalimiz gerek ölçeği, gerekse mimari tasarımı açısından bölgemizin örnek otogar komplekslerinden biri olarak gösterilecektir” dedi.

 

İŞTE ÖZELLİKLERİYLE YENİ OTOGAR

Düzce’nin merkez TEM Otoyol bağlantısının sağlanması ve yolcu sirkülasyonunun çok daha düzenli ve kolay sağlanması amacıyla tasarlanan Şehirlerarası Otobüs Terminalinin toplam inşaat alanı 7 bin 118 metrekare olurken toplam parseli 31 bin 500 metrekareyi kapsıyor.

9 Milyon 350 bin lira maliyetle yapılan Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali 21 araçlık şehirlerarası otobüs peronu ve otobüslere ait 13 adet park alanı, 52 araçlık minibüs peronu ve bu minibüslere ait 33 araçlık park alanı ile ulaşım hizmeti verecek.

Yapı içerisinde konumlandırılan 17 adet bilet gişesiyle 17 ayrı firmaya ev sahipliği yapacak.

Vatandaşların kullanımı için tahsis edilecek 69 araçlık otopark, 4 adet büfe, 1 adet kafeterya,3 adet dükkan, Bayan ve Erkek mescitleri ile 700 metrekarelik bekleme salonunu bünyesinde barındıran Düzce Şehirler Arası Otobüs Terminali 4 bin metrekare yeşil alan, 17 bin 665 metrekare asfaltlanmış alana sahip.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."