• Dolar Alış / Satış: 5.464 / 5.474
  • Euro Alış / Satış: 6.203 / 6.215
  • ISTANBUL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Hava yolcusunu Safir taşıyacak

13 Haziran 2018
Hava yolcusunu Safir taşıyacak

Havaalanı transferinde en fazla tercih edilen otobüs modellerinden biri olan TEMSA Safir, Muğla Büyükşehir MUTTAŞ’ın da tercihi oldu. MUTTAŞ, 8 adet Safir yatırımı gerçekleştirdi…

OTOBÜSTEKİ global markalarımızdan TEMSA, daralan otobüs pazarına rağmen teslimatlarını sürdürüyor. Şirket, özellikle Safir modeliyle hem şehirlerarası hem turizm hem de havaalanı transfer alanlarında önemli işlere imzasını atıyor. TEMSA Safir, son olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin  iştiraklerinden MUTTAŞ’ın da ulaşımdaki tercihi oldu. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından TEMSA’nın başarılı bayii Yaşaroğlu Otomotiv’den satın alınan 8 adet Safir otobüs, Dalaman ve Milas Bodrum Havalimanı taşımacılığında kullanılacak. MUTTAŞ filosuna katılan Safir otobüsler için geçtiğimiz hafta bir tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

 

YASAL HAKKI KULLANDIK

Törende bir konuşma yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Havaalanı ve uçak yolculuğundan faydalanamıyoruz şikâyetleri vardı. Sadece bir şirket havaalanına ulaşımı sağlıyordu ve tek şirketin egemenliği altındaydı. Yasa da bize ulaşım hizmeti verme hakkı tanıyordu. Dolayısıyla aldığımız araçlarla biz havaalanı yolcu taşımacılığına başladık. Başlangıçta problem oldu. Şirket itiraz etti. Ama hukuki olarak diğer şirketin sadece 8 araç ile hizmet edeceği karara bağlandı” dedi.

 

ÇEVRECİ VE KONFORLU

Alınan Safir otobüslerle ilgili bilgi veren Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Alper Kolukısa ise, törendeki konuşmasında şunları söyledi:

Kuruluşundan itibaren havalimanı servis araçlarımız, 2 milyon 187 bin 203 vatandaşımıza ve ilimizi ziyaret eden misafirlerimize hizmet vermiştir. Ayrıca daha önce havalimanı toplu taşıma imkânı bulunmayan, Menteşe, Datça Milas, Yatağan gibi ilçelerimizde de havaalanlarına doğrudan ulaşım imkânı MUTTAŞ tarafından sağlanmıştır.

Bugün havayolu firmamıza katılan 13 metrelik 8 otobüsümüz Türkiye ve yurtdışında kullanılan ve şehirlerarası yolcu taşımacılığına uygun Türk malı, çevreci ve son derece konforlu araçlardır”.

 

SAFİR KAZANDIRIYOR

TEMSA Satış Müdürü Baybars Dağ da, havaalanı transferi noktasında Safir’i tercih eden Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Safir, şehirlerarası, turizm ve havaalanı tranferlerinde rüştünü fazlasıyla ispat etmiş bir otobüs. Konforu, rahatlığı ve yakıt ekonomisiyle en önemli tercihler arasında yer alan Safir otobüsümüz, Muğla’ya gelip giden hava yolcusunu da fazlasıyla memnun edecektir. Otobüslerin turizm cennetimiz Muğla’ya hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. TEMSA Satış Müdürü Baybars Dağ, Bölge Satış Yöneticisi İrfan Özsevim ve Yaşaroğlu Otomotiv sahibi Yaşar Özkan, TEMSA’yı tercih ettiği için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e bir teşekkür plaketi takdim etti…

  

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN