• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Has, ‘Yıldız’ yatırımını 50’ye tamamladı

11 Nisan 2017
Has, ‘Yıldız’ yatırımını 50’ye tamamladı

Has Turizm, ezeli iş ortağı Mercedes-Benz Türk’ün  50. yılını kutladığı 2017’de hedef büyüttü. Mart başında 16’sı Mercedes-Benz Travego, 14’ü de Tourismo olmak üzere 30 otobüs alan şirket, 20’lik yeni yatırımıyla bir ayda filosuna kattığı ‘Yıldız’ sayısını 50’ye çıkardı.

TÜRKİYE otobüsçülüğünün köklü ve kurumsal firması Has Turizm, halen 37 olan hat sayısını, yıl içerisinde 60’a çıkarmayı hedefliyor. Öncü firma, bu çerçevede devasa otobüs yatırımları yaparak, dikkatleri üzerine çekiyor. Mercedes-Benz Türk ile adeta bir aile gibi olan Has Turizm, mart ayı başlarında 16’sı Travego, 14’ü de Tourismo olmak üzere toplam 30 adet Mercedes-Benz otobüs yatırımı gerçekleştirmişti.

Has, 20 yeni otobüs daha alarak, bir ay içerisinde filosuna tam 50 adet ‘Yıldız’ katmış oldu. 50 rakamı; elbette tesadüfi değil; zira 2017, ezeli iş ortağı Mercedes-Benz Türk’ün ülkemizdeki 50. kuruluş yılı… Has Otomotiv üzerinden gerçekleştirilen 50 otobüslük yatırım için, Hatay’da görkemli bir tören düzenlendi.

Has Turizm Yönetim Kurulu adına açılış konuşması yapan Has Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kara, “Mercedes Benz Türk ailesi, 50 yıl boyunca sektörü sırtladı. Bizler de, onlarla hem işbirliği hem de gönül birliği içinde olduk. Bugün bu çatı altında bulunan otobüslerden bir tanesi Mercedes-Benz Türk’ün üretmiş olduğu ilk otobüs. Bunun için değerli iş ortağımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Dünden yarına yolculuk

Sahip oldukları her şeye kurucuları sayesinde sahip olduklarını hatırlatan Ayhan Kara, “Rahmetli amcam ve babam el ele, gönül gönüle verdiler. Küçük bir kamyonu otobüs yaptılar ve o yolculuğa başladılar.

Diyoruz ya, dünden yarına bu yolculuk başladı bir kere, bitmemesi için biz aile olarak, tüm çalışanlar olarak elimizden geleni yapacağız. Has Turizmi, Has Turizm yapan güvenlik görevlisinden, yıkamacasına kadar, biletçisinden yakıt ikmalcisine kadar Türkiye’deki tüm Has Turizm çalışanlarıdır.

Tabii bizi biz yapan tüm yolcularımıza da, çok teşekkür ediyorum.

Aldığımız araçların hayırlı olmasını dilerim. Taşımacılıkta iki önemli unsur var; yüksek güvenlik ve konfor. Yolcuyu güvenli bir şekilde bir noktadan bir noktaya ulaştırmak ve aynı zamanda konfor sunabilmek çok önemli” şeklinde konuştu.

 

Biz Türkiye’nin markasıyız

Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün de bu yıl Mercedes-Benz Türk’ün 50. yılını kutladıklarını belirterek, “50 yıldır Türkiye’deyiz. İlk yabancı sermayelerden bir tanesiyiz. Aslında kendimizi yabancı firma olarak görmüyoruz. Çünkü ismimizden belli, Mercedes-Benz Türk… 1 milyarlık yatırımımız var. İki büyük fabrikamız var. Çok değerli bayilerimiz var. Bu 50. yılda Has Turizm ile olan ezeli işbirliğimizi 50 yeni otobüsle taçlandırdık. Ben öncelikle Has Turizme ve Kara ailesine çok teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum” dedi.

 

Kara ailesine teşekkür

Has Otomotiv İcra Kurulu Üyesi Mustafa Sarıgül de, “50 yeni otobüs Hatay’a hayırlı uğurlu olsun. Bu yatırıma cesaret eden Kara ailesine ayrıca tebriklerimi iletiyorum. Has Turizm serüvenini başlatan İsmail ve M. Selim Kara, çok cesur ve önemli insanlar. Önemli bir vizyonu ortaya koymuşlar. Genç kuşaklara bunu aşılamışlar. Dünya markası yapmış oldukları bu şirketi, bugünden daha iyiye taşıyacağına inandığımız bir ekip var. Bu ekibin de yeni lideri Ayhan Kara, kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Törende ayrıca Mercedes-Benz Türk A.Ş. Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün tarafından Sevim Karaali ve Ayhan Kara’ya birer plaket verildi. Tören verilen kokteyl ile son buldu.

Kutlamaya:  Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Alper Kurt, Otobüs Filo Satış Kısım Müdürü Burak Batumlu, Otobüs Satış Operasyonları Kısım Müdürü Murat Kızıltan, Has Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Latif Karaali, Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Kara, İcra Kurulu Üyesi Mustafa Sarıgül, Has Turizm Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Kara, Nezih Kara, Sevim Karaali, Has Otomotiv Yönetim Kurulu Asistanı İrem Karaali ve Has Turizm İstanbul Sorumlusu Mehmet Selim Kara katıldı…

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."