• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.852 / 4.86
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

HAS TURİZM YÖNETİM KURULU ÜYESİ AYHAN KARA: 37 OLAN HAT SAYIMIZI 60’A ÇIKARACAĞIZ.

13 Mart 2017
HAS TURİZM YÖNETİM KURULU ÜYESİ AYHAN KARA: 37 OLAN HAT SAYIMIZI 60’A ÇIKARACAĞIZ.

HAS Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kara, önceki hafta satın aldıkları 30 adet Mercedes-Benz otobüs teslimatında şirketin geleceği ve sektörün durumuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte Ayhan Kara’nın ‘Neden Mercedes’ ve sektörle ilgili yaptığı açıklamalar:

 

Mercedes yatırım yaptıkça biz de

yapacağız; çünkü güven veriyor

 

MERCEDES yetkilileri ile duygularımızın karşılıklı olduğunu görmek, aile olarak bizleri çok mutlu ediyor. ‘Yıldız’a bakışımız zaten ortada; 50 yıldır karşılıklı ilişkimiz var ve bunu çok daha uzun yıllara yaymak ve ebedi kılmak istiyoruz. Taşımacılık aslında çok sadeleştirilebilir… Şöyle ki: Mesleğimizin iki ayağı var; birincisi güvelik, ikincisi konfor… Her ikisinin de teknoloji tarafında, 50 yıllık tecrübeye sahip Mercedes-Benz Türk’e güveniyoruz.

Bu iki unsurun diğer tarafında ise şoför, muavin, işletme ve tecrübe yer alıyor. Bu ikisini harmanlayınca ortaya başarı çıkıyor, kalite çıkıyor.

Dolayısıyla Mercedes ile olan bu ezeli ilişkiyi ebedileştirmek istiyoruz. Mercedes yatırımlarına devam ettiği sürece, bizler de devam edeceğiz; çünkü ona güveniyoruz, çünkü bize yol açıyor.

Bu teslimatta biraz hüzünlendik; çünkü bugün 2 kurucumuz; Mehmet Selim Kara ve İsmail Kara hayatta değil. Ancak biyerlerden bizi izliyorlar; bunu biliyoruz.

Dolayısıyla bizler de onlara yakışacak çizgiden yolumuza devam edeceğiz. Bundan herkes emin olmalı. Çok ağır bir yük; çünkü çıta çok yüksek… Çıtayı yukarılarda tutmak ve biraz daha yukarıya taşımak, çok zor; ama aile olarak hep birlikte bu işin üstesinden geleceğiz.

 

Firma olarak hizmet verdiğimiz

hat sayısını ikiye katlayacağız

 

HAS Turizm ailesi olarak çok iddialı hedeflere kitlendik. Firmamızı; yani devraldığımız mirası hak ettiği noktalara getireceğiz. Büyüme planlarımız çerçevesinde; hali hazırda 37 olan hat sayımızı, 60’a çıkarmayı hedefliyoruz

Yani 60 farklı şehire Has Turizm’in kaliteli, konforlu ve güvenli hizmetini taşıyacağız. Aylardır bunun üzerinde çalışıyoruz. Haritalara bakıyor, ‘Has Turizm olarak biz neden buralarda yokuz’ diyoruz. Şu konuda kararlıyız; 2017 sonuna kadar çok sayıda hat açacağız. Bunlar Hatay ve Mersin çıkışlı hatlarımız olacak. Belki de hiç uğramadığımız illere de seferler başlatabiliriz. Olgunlaştırdıktan sonra hat açılımlarımızı başlatacağız ve bunu siz basın mensuplarıyla da zaten paylaşacağız.

 

Standartlar çok çok yükseldi;

yolcunun bizden beklentisi arttı

 

SİZ kaliteyi, konforu ve rahatlığı yolcuya sundukça, onların sizden beklentisi de o derece artıyor. Son yıllarda yolcu cephesinden, çok ciddi bir talep yükselmesi oldu.

Yolcumuz bilinçli, öyle ki artık ekran markasına kadar her şeyi soruyorlar. Bu bilinçli yolcuları (biz onlara misafirlerimiz diyoruz) en iyi şekilde ağırlamak da, bizim görevimiz… Şirketimizin bir mazisi var, konfor garantisi var… En önemlisi de yaptığımız bütün toplantılarda ‘Yolcu bizim canımızdır, biz can taşıyoruz’ diyoruz. Bu noktada da en önemli kriterimiz hanım yolcularımız… Çünkü onlar bizim namusumuz, onurumuzdur… Bu çok önemli bir kriterdir biliyor musunuz; insanlar gönül rahatlığıyla gelip çoluğunu çocuğunu teslim ediyor ve biliyorlar ki varacağı yere güvenli ve emin bir şekilde ulaşacaklardır.

Bu sadece kriterlerimizden birisidir. Has Turizm’i tercih etme sebebi o kadar çok ki! Tüm bu kriterlerimizle örtüştüğü için de Mercedes bizim için tek marka. Bu otobüslerle konforumuz da arttı, yolcunun rahatlığı da, güvenliği de… Dolayısıyla yeni aldığımız bu 30 ‘YILDIZ’ ile, çok daha güçlü olacağız.  Has Turizm, parlaklığını koruyor; yeni yatırımlarla ‘YILDIZ’ımızı daha da çok arttıracağız. Tekrar ediyorum; hiç gitmediğimiz şehirlere gidebiliriz. Bu şekilde masrafımız azaldığı için de kapsamımızı arttırabiliriz.

 

Otobüsçünün masrafı ve yükü

yeni köprülerle daha da arttı…

 

BİZLER şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan hizmet sektörüyüz. Bu alanda modlar çeşitlendikçe, rekabet de o oranda artıyor. Bu rekabetin bir sonucu olarak ister istemez maliyetlerimiz de artıyor. Bunun dışında özellikle İstanbul’a yapılan 3. Köprü; yani Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün otobüslere zorunlu kılınmasından doğan çok ciddi bir yük ve maliyet söz konusu. Köprünün maliyetinin yanı sıra kaybettirdiği zaman da, otobüsçüyü zorlayan bir etkendir. Şu gerçek dikkate alınmalı; bizim yaptığımız bir toplu ulaşımdır… Bu vasfımız dikkate alınmalı ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yeniden otobüslerimize açılmalıdır. Aksi taktirde sektör ciddi manada kan kaybeder.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."