• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

HAREM’E KAMYON BARİKATI

2 Mayıs 2017
HAREM’E KAMYON BARİKATI

KAMYONLARA GÖZ YUMANLAR, OTOBÜSLERİ DE GÖRMEZDEN GELİRLER MİYDİ?

 

BARİKAT, giriş çıkışları engellemek amacıyla bilerek kurulur. Elbette, arabalı vapura binmek ve inmek için Harem Otogarı’nın önünde uzun kuyruklar oluşturup, otobüs giriş çıkışını engelleyen kamyoncuların niyeti barikat kurmak değil. Ancak sonuçta ciddi bir engelleme de söz konusu.

Bilindiği gibi İstanbul UKOME’nin aldığı kararla, ağır tonajlı araçlar, ancak günün belli saatlerinde şehiriçine girebiliyor.

Otobüsçüler gibi 3. köprüye mecbur bıraktırılan kamyon sahipleri, yüksek geçiş bedelleri ödememek için Sirkeci-Harem arabalı vapurlarını kullanmaya başladı. Bu yüzden hem Sirkeci hem de Harem’de uzun kamyon kuyrukları oluşuyor. Bunlara neden ‘dur’ denilmiyor; bunu sorgulaması gerekenler sorgulasın.

Ancak bunun zararı otobüsçüye dokunmaya başladı.

Şöyle ki; kamyonlar vapurlara inip binebilmek amacıyla Harem’de uzun kuyruklar oluşturuyor. Hal böyle olunca da, ‘Otobüsümü köprüye sokmayayım, yolcuma zaman kazandırayım’ diyen otobüsçüler perişan oluyor

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Harem Otogarı İşletmecileri Acenteleri ve Esnafları Derneği Başkanı Kemal Kulaçoğlu, şunları söyledi: “Kamyonların oluşturduğu uzun kuyruklar nedeniyle otobüsler otogara giremiyor. Kamyoncular 3. köprüden kaçıp ellerini kollarını sallayarak arabalı vapurlarla bir yakadan diğerine gidip gelebiliyorlar.

Yasak varsa neden uygulanmıyor?

Neden trafiği alt üst eden bu kamyonlara kimse müdahale etmiyor?

Peki bu konuda sektörü temsil eden federasyonlarımız neden bu duruma gerekli hassasiyeti göstermiyor?

Tamam Bayrampaşa Otogarı, Alibeyköy; peki Harem de otobüsçünün otogarı değil mi?

Unutulmasın Harem, köprü mecburiyetine çözüm arayan otobüsçünün en iyi alternatifi haline gelmiştir.

Hepimizin bu otogarımıza sahip çıkması gerekmektedir. Yetkililerden de bir an evvel duruma müdahale etmesini bekliyorum”…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."