Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye - İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Haber Arşivi       Pdf Gazete       Yararlı Linkler
 
GÜNCEL HABER - Setra ComfortClass S 516 HD/2 Ulusoy la Türkiye de - Güle Güle Gazetesi
   
 Setra ComfortClass S 516 HD/2 Ulusoy la Türkiye de

Setra ComfortClass S 516 HD/2  Ulusoy la Türkiye de
 Yazı Boyutu

 Tarih : 07.10.2013 - 15:58:44


Ulusoy-Varan, bir ilk e daha imzasını atarak, Setra ComfortClass S 516 HD/2 yi filosuna kattı. Anlaşması yapılan 50 otobüsün 5 i Türkiye ye geldi. Genel Müdür Okumuş, Hedefimiz, yeni nesil otobüslerle filo yaşını 2 ye düşürmek dedi. 

 

Ulusoy-Varan, bir ‘ilk’e daha imzasını atarak, Setra ComfortClass S 516 HD/2’yi filosuna kattı. Anlaşması yapılan 50 otobüsün 5’i Türkiye’ye geldi. Genel Müdür Okumuş, ‘Hedefimiz, yeni nesil otobüslerle filo yaşını 2’ye düşürmek’ dedi

YENİ yapılanma ve yeni yatırımlarla şaha kalkan Ulusoy-Varan Grubu, özmal otobüs alımlarına bir yenisini daha ekledi. Model konusunda son derece titiz davranan Grup, kalite, konfor, ekonomi ve rahatlığın birarada sunulduğu Setra ComfortClass S 516 HD/2’yi de Türkiye’de filosuna katan ilk firmalar oldu. Ulusoy-Varan, Almanya’da detaylı şekilde incelediği yeni Setra’lar için Mercedes-Benz ile 50 adetlik anlaşma imzalamıştı. 50 koltuktan 48’e düşürülen otobüslerin 5 adedi, geçen hafta teslim edildi. Yıl sonuna kadar bu sayı 30 adede çıkacak. Kalan 20’lik parti ise, 2014’ün ilk aylarında Ulusoy-Varan’a teslim edilecek.

Bireysel otobüsçüyü düşünüyoruz

Otobüslerin teslimatıyla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan Ulusoy-Varan Genel Müdürü İmran Okumuş, şunları söyledi: “Biz bu otobüslü ilk Almanya’da gördük beğendik ve 1 yıldır da bununla ilgili görüşme yapıyorduk. Marka değeri başka bir şey; ki Ulusoy Varan da önemli bir marka... Ama burada bireysel otobüsçüyü düşündük.

Ekonomik, masrafı az olan ve amortisman süresini kısaltan bir otobüs… Ayrıca yeni Setra’lar, işletmeci için yüzde 10 tasarruf imkânı sunuyor. Onun için de bu araçla ilgili 50 adetlik bir anlaşma yaptık.  Otobüslerin 30 adedi yıl sonuna kadar gelecek. 2014’ün ilk aylarında da 20 adedi gelecek. Bu şekilde 50 otobüs filoya dahil olacak. Bunlar Ulusoy için hazırlanmış otobüsler. Bu otobüslerin koltuk sayısı 2+2’ler de 50 idi koltuk aralarının açık olması ve rahat olamsı açısından 48’e düşürüldü. Aynı otobüsün 2+1’i de çıkacak. Varan’la ‘Delux’, Ulusoy’la ‘Royal’ diye tabir ettiğimiz kategorilere çevireceğiz bu araçları… Koltuk sayısı 35’e düşecek...” 

Ulusoy ve Varan’da olacak

Alınan özmal 5 otobüsün Ege’ye çalışacağını belirten Okumuş, “Zaman içerisinde yani otobüsler geldikçe hem Ulusoy hem de Varan olarak Türkiye’nin tamamına yayacağız. Tüm filomuzu tamamen yeniliyoruz. Filomuzda hedeflediğimiz yaş ortalaması 2… Esas tamamen yapılanmanın bitmesi Allah nasip ederse 31 Mayıs’a kadar yenilenmiş filoyla misafirlerimize hizmet edeceğiz. Sezona göre hazırlanıyoruz. Zaten şuanda Türkiye’de sezon bitti… Önümüzde sadece Kurban Bayramı ve sömestri tatili var, bu da kısa bir dönem zaten. Ama Mayıs ayı sonuna kadar yeniden yapılanıyoruz” dedi.

Kaliteli yakıt kullanıyoruz

Otobüslerin Euro 6 motora sahip olmasının yakıt konusunda bir sıkıntı doğurmayacağının da altını çizen Okumuş, “Bu otobüslerde katkısız yakıt kullanması lâzım. Şu anda Türkiye’de düzgün çalışan akaryakıt dağıtım şirketleri bu yakıtı zaten getiriyor, yani Türkiye’de zaten var. Biz Ulusoy Varan olarak kaçak yakıt 10 numara yağ gibi şeyleri tenezzül ve  tavsiye etmediğimiz için, bu otobüsleri aldık. Biz bunu zaten bir risk olarak da görmüyoruz.

Patronların desteği büyük

Otobüslerin alım süreciyle ilgili de açıklamalar yapan İmran Okumuş, “Bu konuda patronumuz sayın Ali Osman Ulusoy’dan çok destek aldık. Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Haluk Ulusoy ve Ulusoy ailesine bize verdikleri destek ve filoyu yenileme fırsatı sağladıkları için teşekkür ediyorum. Ayrıca yeni yapılanmayla ilgili de arkamızda kararlılıkla duran sayın Başkanımız Haluk Ulusoy’un bize duyduğu güveni de boşa çıkarmamak için var gücümüzle çalışacağız” dedi...

Yolcumuz bize güveniyor

Genel Müdür İmran Okumuş, konuşmasının sonunda şunları ifade etti: “Misafirlerimize Türkiye’ye yeni gelen otobüslerle hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Yeni Setra’nın ilk kasasının Türkiye’ye gelip Ulusoy ve Varan’da çalışması, çok özel bir şey… Bizim için taşıdığımız yolcular çok önemli. Her daim söylediğimiz şu; ‘Biz, bize güvenen insanlara, lâyık bir şekilde hizmet sunmaya çalışıyoruz. Onun için de bu tür projeler yapıyoruz.Yeniliklerimiz sürecek”

Setra’larda ekranlar SIMROLL, antenler SETCOM

Sektörün öncü kuruluşu, Türkiye’ye getirttiği 5 adet Setra ComfortClass S 516 HD/2’ye de, diğer otobüslerinde olduğu gibi 10 inç Android işlemci Simroll ekranlar takıldı. Yıl sonuna kadar gelmesi beklenen 45 Setra’ya da aynı ekranlar monte edilecek. Bu arada otobüsler, SETCOM uydu antenleriyle de donatıldı.


  Editör :  Güle Güle Gazetesi

2271 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 18 Puan Verildi
 Kaynak :  Güle Güle Gazetesi

 Kategori ¬ GÜNCEL HABER

  Yorum ( 2 )   

 moonlight

Tarih : 07.02.2014 01:25:05  

  setra 516 hd/2

Kayıtlı İp: 88.233.229.139


fiyatı ne kadar acaba..?
 erdoğan

Tarih : 22.12.2013 11:54:58  

  setra

Kayıtlı İp: 5.46.44.201


ULUSOYDAN BIRTANESİNİ BİZ ALDIK ŞU AN İSTANBUL -İZMİR ÇEŞME ÇALIŞIYOR ÇOK GÜZEL BİR ARAÇ BUTUN ULUSOY MUŞTERILERINE HAYIRLI OLSUN DIYORUM
  Sayfalar : İlk Sayfa - [1] - Son Sayfa

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Köşe Yazıları

SÜMER YIĞCI

SÜMER YIĞCI
sumer.yigci@gulegule.com.tr

Sezon öncesi son hazırlıklar

ALİ GALİP VURAL

ALİ GALİP VURAL
aligalip.vural@gulegule.com.tr

At, binicisine göre kişner

ALİ OSMAN ULUSOY

ALİ OSMAN ULUSOY
aliosman.ulusoy@gulegule.com.tr

Normale dönelim artık...

M. SAİP KONUKOĞLU

M. SAİP KONUKOĞLU
saip.konukoglu@gulegule.com.tr

Karamsar bakışla sorunlar çözülmez

SEMA GÜLEZ

SEMA GÜLEZ
sema.gulez@gulegule.com.tr

Sus Sus Sus Kimseler Duymasın

İBRAHİM ARTTIRDI

İBRAHİM ARTTIRDI
ibrahim.arttirdi@gulegule.com.tr

ÖRGÜTLÜLÜĞÜN ÖNEMİ

MUSTAFA YILDIRIM

MUSTAFA YILDIRIM
mustafa.yildirim@gulegule.com.tr

Sorunu elektrikli otobüsler çözer

İRFAN KALKAN

İRFAN KALKAN
irfan.kalkan@gulegule.com.tr

Ekmekle oynanamaz

NUSRET ERTÜRK

NUSRET ERTÜRK
nusret.erturk@gulegule.com.tr

Şehirlerarasında Ulaşılabilirlik

ERHAN ÖZKILIÇ

ERHAN ÖZKILIÇ
erhan.ozkilic@gulegule.com.tr

Kuşku ve düşüncenin varlığı... Menfaatler ve hayâller dünyası...

NECDET FIRAT

NECDET FIRAT
necdet.firat@gulegule.com.tr

Çare, giderleri kısmak...

mustafa tekeli

mustafa tekeli
mustafa.tekeli@gulegule.com.tr

E-bilet

talip kıranşal

talip kıranşal
talip.kiransal@gulegule.com.tr

KORSAN TEŞHİS...

İLHAN VARDARLI

İLHAN VARDARLI
ilhan.vardarli@gulegule.com.tr

Sigorta primleri hortladı...

ferhat taşkın

ferhat taşkın
ferhat.taskin@gulegule.com.tr

Kör noktadan bakanlar olmak
 

 Son Haberler


 Pdf Gazete


 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.1302 2.1341
  Euro 2.9505 2.9559
 
 Hava Durumu 
 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
799. SAYI ÇIKTI OKUDUNUZ MU? 799. SAYI ÇIKTI OKUDUNUZ MU?
Gazetemizin 799. sayısı çıktı Okudunuz mu?...
 
     
 Online : 1
 Bugün : 27
 Dün : 209
 Toplam : 467708
 Ip No : 54.196.198.213
     
  
 

   © Copyright - 1995- Güle Güle Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır. 

Designed by www.arma-web.com