• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Gezici Kütüphane’ hizmeti veren Doruk sayısı 10 oldu

19 Temmuz 2016
Gezici Kütüphane’ hizmeti veren Doruk sayısı 10 oldu

OTOKAR, 5 yeni Doruk LE ‘Gezici Kütüphane’yi daha Kültür Bakanlığı’na teslim etti. Böylelikle bu hizmeti veren OTOKAR araç sayısı 10’a çıktı…

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü, okulların kapanmasıyla birlikte gezici kütüphane sayısını artırıyor.

Koç Topluluğu’nun gurur kaynağı Otokar, özel olarak ürettiği ikinci parti 5 yeni Doruk LE model gezici kütüphane otobüsü Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın da katılımıyla gerçekleşen törenle teslim etti.

Teslimatı yapılan Doruk LE otobüsleri ile Otokar’ın yurdu gezen gezici kütüphane sayısı 10’a yükseldi.

otokar kutuphane1Yeni gezici kütüphaneler Aydın, Trabzon, Tekirdağ, Isparta, Konya, Çorum, Manisa, Iğdır, Kırşehir, Nevşehir, Burdur, Kütahya, Bursa, Elazığ ve Mardin’de kitap severler ile buluşacak.

Araca kütüphane havasını yansıtmak amacıyla Doruk LE’nin iç yüzeylerine raf sistemleri eklendi. İç tasarımı renkli ve ferah olan araçta özel okuma bölümünü aynı anda 6 kişi kullanabiliyor.

Gezici kütüphanelerde ayrıca araç tavanına gizlenerek uzaktan kumanda ile açılan bir televizyon sistemi bulunuyor.

Böylece ziyaretçiler görsel döküman, çocuklara yönelik çeşitli bilim sanat belgeselleri ve filmlere de ulaşma imkânı buluyor.

Araç içindeki jenaratörler enerji ihtiyacını karşılarken, klima sistemi ile ister sıcak ister soğuk havada rahat okuma ortamı sağlanabiliyor. Öte taraftan Doruk otobüse eklenen tente sistemi, seyyar masa ve sandalye seti, ziyaretçilere açıkhavada da kütüphaneyi kullanma fırsatı veriyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."