• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

GELENEK BOZULMADI: ISUZU 14. Kez İhracat Şampiyonu

19 Mart 2018
GELENEK BOZULMADI: ISUZU 14. Kez İhracat Şampiyonu

2017’de şirket tarihinin dış satış rekorunu kıran Anadolu ISUZU, 14’üncü kez ‘Küçük Otobüsün İhracat Lideri’ oldu. Şampiyon, geçen sene 700 ticari araç ihracatı gerçekleştirdi

OTOMOTİV firmalarımız, istihdamı, katma değeri ve ihracatıyla ülkemize değer katmaya devam ediyor.

Bir yıl aradan sonra 2016’da 13 kez küçük otobüsün ihracat lideri olan Anadolu Isuzu da, bu güzide kuruluşlarımızın başında yer alıyor.

Midibüs ve otobüs üretimleriyle Türkiye’nin ihracat yıldızlarından biri olan Anadolu Isuzu, hem kendi ihracat tarihinin rekor ciro düzeyine ulaştı, hem de 14’üncü kez ‘Küçük Otobüs Şampiyonluğu’nu ilan etti.

2017 yılında 700 adet ticari araç ihracatı gerçekleştiren Anadolu Isuzu, toplamda 64.378.719 euroluk dış satış geliri elde ederek, tüm zamanların en yüksek ihracat cirosuna ulaştı.

Faaliyette bulunduğu yurtdışı pazar sayısı bugün 30’un üzerinde olan Anadolu Isuzu’yu global anlamda başarıya taşıyan segment ise küçük otobüs sınıfı oldu.

Hem turizm, hem halk ulaşımı, hem de servis taşımacılığı konusunda Türkiye’de olduğu kadar yurtdışı pazarlarında da çok tercih edilen Isuzu Turkuaz, 14. şampiyonluğun alınmasını sağlayan araçların başında yer alıyor.

Toplam ihracatının yüzde 80’ini Litvanya ve Romanya başta olmak üzere Fransa, Bulgaristan, Tacikistan, Polonya, İtalya, Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti ve İsrail gibi ülkelere yapan Anadolu Isuzu, distribütör değişiklikleri, servis yapılanması ve satış sonrasındaki başarılarıyla ihracat pazarlarında daha fazla tercih edilir bir konuma ulaştı.

Anadolu Isuzu’nun 23 yıllık ihracat tarihinde rekor düzeye ulaşmasını sağlayan araçlardan Turkuaz 181 adet, Citibus 173 adet, Citiport 127 adet, Novociti 123 adet, Visigo 38 adet ihraç edildi. Kamyon grubunda ise 12 adet ihracat satışı gerçekleştirildi.

Gelecek yıllarda da ihracattaki agresif büyüme hedeflerini sürdüreceklerini belirten Genel Müdür Tuğrul Arıkan, Anadolu Isuzu’nun 2020 yılında 60’a yakın ülkede güçlü yapılanmasını devam ettireceğini söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN