• Dolar Alış / Satış: 3.904 / 3.911
  • Euro Alış / Satış: 4.81 / 4.819
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Fuat Altun: Şanlıurfa Otogarı, Türkiye’nin Konuştuğu otogar oldu…

24 Ekim 2016
Fuat Altun: Şanlıurfa Otogarı, Türkiye’nin Konuştuğu otogar oldu…

Türkçe’nin yanı sıra Arapça, Kürtçe ve İngilizce olmak üzere 4 ayrı dilde anonsların yapıldığı Şanlıurfa Otogarı, başarılı yöneticiler sayesinde örnek alınması gereken bir otogar oldu. Urfa Dernek Başkanı Fuat Altun, bu güzel eserle ilgili detaylı bilgi verdi.

SON yıllarda belediyelerin yaptığı otogarların önemli kısmı, maalesef büyük sorunlar teşkil ediyor. Bunun en somut örneği Mersin… Sorunlar hala çözüme kavuşmuş değil; esnaf da perişan oldu, belediye de otogarı yaptığına pişman oldu. Ancak tüm bunlara karşın, Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Termnali gibi örnek otogarlar da yapılmıyor değil.

Bazı uygulamalarıyla ‘ilk’lere taşıyan otogar, örnek alınması gereken bir eser. Aynı zamanda BELSAN Otogar İşletme Müdürlüğü görevini de sürdüren Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüsçüler Berneği Başkanı Fuat Altun, konuyla ilgili şunları söyledi: 60 dönümlük bir alan üzerinde bulunan otogarımıza, günde ortalama 300 otobüs giriş çıkış yapıyor.

Günümüzün modern mimari anlayışına göre yapılan otogarda, Türkçenin yanı sıra Arapça, Kürtçe ve İngilizce anonslar da yapılıyor. Otogarımız, tüm bu olumlu yanlarıyla, geçen yıl TOFED tarafından önemli bir ödüle layık görüldü. Bu bizim için gurur verici. Bizim otogarda Allaha şükür herhangi bir sıkıntımız yoktur. Olan ufak sorunlara da ekibimle birlikte çözüm buluyoruz. Bu bağlamda bizimle yakından ilgilenen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi beye ve BELSAN Genel Müdürü Nusret Urmak beyefendilere çok teşekkür ediyorum.urfa-baskan

Bizim otogarımızda çok güzel ve temiz bir mescidimiz bulunuyor. Yanı sıra otogarda cami yerimiz de mevcut.

Vatandaş cami talep ediyor, inşallah bunu da en kısa sürede hayata geçireceğiz.

 

Yenilikler takdir topluyor

Vatandaşa daha iyi hizmetler verebilmemiz için otogarımızda bir takım düzenlemeler yaptık. Öncelikle firma personellerinin kılık kıyafeti düzeltildi. Güvenlik önlemleri had safhaya çıkarıldı, otogarımız 24 saat güvenlik kameraları ile gözetiliyor. Ayrıca bilet simsarlarına da son verdik.

Türkiye’nin birçok yerinde bulunan otogar müdürleri Şanlıurfa’ya gelerek yaptıklarımız hizmetleri yerinde görüyorlar.

Sonuçta bizim işimiz vatandaşlara en iyi hizmeti sunabilmek ve bu yapılanları gelip görenler takdirle karşılıyorlar.

Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminalimizi ziyaret eden TOFED Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Otobüsçüler Dernek Başkanı Salim Altunhan, Şanlıurfa’yı ve otogarı çok beğendiğini dile getirerek, şu övgü dolu sözleri söyledi:

“Umarım Türkiye’nin bütün şehirlerindeki otogarlar, Şanlıurfa Otogarı’nı kendilerine örnek alırlar.

Otogar, hem yapısı hem işleyişi ile otobüsçüyü ve yolcuyu memnun ediyor.

Bu örnek otogarın yapımından, işletilmesine kadar emeği geçen herkesi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum”…

 

urfa-otogar2

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."