• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Firma sahiplerini çalıştaya bekliyoruz

14 Eylül 2017
Firma sahiplerini çalıştaya bekliyoruz

HEPİMİZ uzun yıllardır sık sık söylüyoruz: Sektörün sorunları çok büyük ve gittikçe de içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Çözüm mümkün mü; mümkün… Ne zamanki gerçek sermayedarlarımız yani firma sahiplerimiz ellerini taşın altına koyarsa ve çözüm için çaba gösteren sivil toplum kuruluşlarına destek verirse, sorun kökten hal olabilir. Aksi halde, iyi niyetli mücadelelerle bir takım kazanımlar elde edilebilir, ama istenen köklü çözüme ulaşılamaz. Federasyonlar olarak bunu sık sık dile getiriyor destek bekliyoruz. Ancak ne yazık ki, bugüne kadar sektörde böyle bir irade ortaya çıkmadı. Sektör adına bir takım dönüm noktaları var; 12-13 Eylül 2017 tarihleri arasında Başkent Ankara’da gerçekleştirilecek olar ‘Karayolu Trafik güvenliği Çalıştayı’ da bu dönüm noktalarından birisi… Neden çok önemli ve neden dönüm noktası? Bir kere, otobüslerle trafik kazaları maalesef firmalarımızı ve hatta sektörümüzün geleceğini tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Canlarımız gidiyor, firmalarımız ekonomik anlamda bunalımlara sürükleniyor ve tabii ki sektörün imajı olumsuz anlamda etkileniyor. İmaj çok önemli; çünkü bugün dünden farklı olarak ciddi taşıma modları var.

Mesela Kurban Bayramı tatiline bakıldığında, uçakla, demiryolları ile ve denizyolu ile yapılan seyahatlerde çok ciddi artışlar söz konusu.

Kaptanlık müessesine bağlı olarak meydana gelen bu kazaları kaderimiz olmaktan çıkaramaz isek, büyük mevzi kaybederiz. İşte Trafik Güvenliği Çalıştayı, kazaları kaderimiz olmaktan çıkaracak çok önemli bir adım ve çok önemli bir başlangıçtır. Çalıştay, ayrıca karayolu taşımacılığıyla ilgili tüm tarafların bir masa etrafında bir araya getirmesi açısından da hayati öneme haiz. Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Emniyet, Karayolları; kısaca bu alanla ilgili tüm bakanlıklardan temsilciler çalıştayda hazır bulunacak. Diğer taraftan çalıştayın mimarı konumundaki TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi çatısı altındaki şehirlerarası otobüsçüler, turizm taşımacıları, servis ve kentiçi yolcu taşımacılarının tamamı bu etkinliğe katılacak. Emniyet ve bakanlıklar bizlerden ne beklediklerini çalıştayda dile getirecek; bizim görüş ve önerilerimizi dinleyecekler.

Ben bu çalıştaydan çok önemli tavsiye kararlarının çıkacağına inanıyorum. Belki de trafik güvenliği ile ilgili şunu bile söyleyebileceğiz: ‘çalıştay öncesi, çalıştay sonrası’… Ben bir kez daha firma sahiplerimize çağrıda bulunuyorum; çalıştaya hazırlıklı gelsinler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."