• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

FİRMA SAHİPLERİ GÖREVE

24 Ekim 2016
FİRMA SAHİPLERİ GÖREVE

Sektör, mum gibi eriyor… Nasıl erimesin ki; mevcut sıkıntıları bile aşmaya zorlanırken, bir de sezonunu ‘darbe’ye kaptırdı. Yetmezmiş gibi 3. köprüye de ‘mahkum’ edildi ki; çember iyice daraldı. Çıkış yok değil; ama elini taşına altına koyması gerekenlerin sahneye çıkması şart.

‘Bu ülkenin bana ihtiyacı var’ dememiz gerekiyor

SIKINTI, her işin doğasında var; krizler de öyle… İşte bu noktada umut; umutlanmak için de etkili bir ‘güç’ gerek! Güç ‘birlik’ten gelir; ama sermayesini ortaya koyanların, yani patronların birlikteliği olmalı bu! Şu anda sektörde olmayan işte budur… Böyle olduğu içindir ki, karşısına hep engeller çıkarılır, köşeye sıkıştırılır. Oysa, girişimci ortaya çıkıp, “Bu ülke ekonomisi için şu kadar sermayemi ortaya koydum, şu kadar insana ekmek kapısı oluyorum, ulaştırma gibi hayati bir görevi yerine getiriyorum; üstelik de destek istemeden’ dese, ne olur acaba!

Ölü sezonu ortak hareket adına iyi değerlendirelim

SEKTÖRÜN federasyonları, dernekleri ve vakıfları var. Onlar da çok fazla güçlü değil; neden sermaye sahipleri o örgütleri gerektiği kadar sahiplenmiyor. Artık şunu net olarak görmekte fayda var; erime küçükleri olduğu kadar büyükleri de tehdit eder boyutlara ulaştı. Ekstra köprü masrafları ve mazot zamlarıyla bırakın ölü sezonu, yazın bile para kazanmak güçleşti. Acil müdahale şart! Hazır ölü sezon iken, sık sık bir araya gelinmeli, patronları da içerisine katacak ortak hareket için yeni bir sinerji oluşturulmalı. Girişimler hemen başlamalı!

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."