• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.852 / 4.86
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

FETÖ’den KAYNAK’a çok uluslu saldırı

1 Ağustos 2016
FETÖ’den KAYNAK’a çok uluslu saldırı

17 kasım 2015 tarihinde mahkeme kararıyla yönetimine el koyulan Kaynak Holding’te sıcak gelişmeler yaşanıyor. Kayyum ataması sonrasında saatte 4,5 milyon siber saldırı düzenleniyordu. 15 Temmuz darbe girişimi ardından 8 gündür siber saldırılarda artış yaşanıyor. Bu saldırılar 23 Temmuz’da saatte 110 milyon siber saldırı olarak kayıtlara geçti. An itibariyle saldırıların arttığına dikkat çeken Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş “Çokuluslu bir siber saldırı ile karşı karşıyayız. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere, Rusya, Almanya, Fransa, Hollanda ve İngiltere üzerinden saldırı gerçekleştiriliyor. Kaynak Holding bünyesinde bulunan bilişim uzmanları ataklara karşı koyarak bilişim alanında ciddi bir mücadele sergiliyor. FETÖCÜLER serverları ele geçirerek kamuya dijital saldırı hazırlığı içinde olabilirler. Diğer taraftan böylesine güçlü bir sistemi ele geçirerek başka planlar yapıyor olabilirler” dedi.

Daha önce ortaya koyulduğu gibi FETÖ’nün kara kutusu Kaynak Holding’te ele geçirilmişti. 29 ülkeye VPN teknolojisi ile 200 megabitlik özel kriktoplu hatların tespit edildiği serverlarda, 300 bin terabaytlık depolama sistemi bulunuyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."