• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

‘EXAMATION’ teknolojisi, ‘Yılın İnovasyonu’ seçildi

18 Nisan 2017
‘EXAMATION’ teknolojisi, ‘Yılın İnovasyonu’ seçildi

AR-Ge ve inovasyona yaptığı yatırımlarla üretimde mükemmelliği hedefleyen Bridgestone, 2016 yılında önemli bir yeniliğe daha imza atarak lastik üretiminde yapay zekadan yararlanmaya başladı. EXAMATION adını verdiği teknoloji ile geleneksel yöntemlere göre  yüzde 15 iyileştirilmiş bir üretim sağlayan Bridgestone, 2017 Yenilik ve Mükemmellik İçin Uluslararası Lastik Teknolojisi Ödülleri’nde “Yılın Lastik Üretim Yeniliği” ödülüne layık görüldü. Hannover’de düzenlenen Lastik Teknolojileri Fuarı (Tire Technology Expo) kapsamında, sektörün önde gelen 27 lastik endüstrisi uzmanından oluşan bağımsız bir jüri tarafından ödül programı yürütüldü.

Jüri üyeleri Bridgestone’un lastik üretim tesisinde yapay zeka kullanımındaki başarısını ödüllendirdi. 2016 yılında Japonya’da yapılan ilk uygulamanın başarısı doğrultusunda EXAMATION, Bridgestone’un Macaristan, Tatabanya’daki üretim tesisi ve Rusya’daki yeni fabrikasında kullanılmaya başlandı. Yenilikçi teknolojilerle 360 derece değer üretmenin Bridgestone ile Brisa’nın ortak stratejisi ve tutkusu olduğunu belirten Brisa Teknoloji Direktörü Bahadır Olkun, “Yapay zekanın kullanımı ve çok yönlü Büyük Veri analizi, önümüzdeki on yılda pek çok üretim sanayisine yön verecek. Bu doğrultuda ortağımız Bridgestone’un yenilikçi EXAMATION teknolojisi, lastik endüstrisinin üretim yöntemlerini en ileri seviyeye taşıdığı gibi global ölçekte endüstriye de ışık tutuyor. Brisa olarak biz de ortağımızın sunduğu teknoloji ve deneyimlerden de yararlanarak üretimde verimlilik ve kalite için çalışmalar yürütüyoruz. Dünya devi Bridgestone ile ortak hedefimiz, sektörümüze teknolojimizle liderlik ederken hem müşterilerimize hem de toplumumuza ve çevreye katma değer sunmaktır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."