• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

‘ENGELSİZ’de KARSAN’a 2 ödül birden

12 Aralık 2016
‘ENGELSİZ’de KARSAN’a 2 ödül birden

‘Engel’leri kaldıran araçlarıyla toplu ulaşıma modern çözümler sunan Karsan, Engelsiz Yaşam Fuarı EYAF’ta, ‘Engelli Dostu Toplu Taşıma Üretici Firma’ ve ‘Engelli Dostu Özel Onur Ödülleri’ne lâyık görüldü. Karsan, EYAF’taki standında ‘Engelsiz’ JEST ile alçak tabanlı ATAK’ı teşhir etti…

TÜRKİYE otomotivinin köklü ve güçlü markası KARSAN, 2013 yılından bu yana düzenli olarak katıldığı Engelsiz Yaşam Fuarı’nda (EYAF) ‘engelsiz’ teknolojilere yaptığı yatırımın karşılığı olarak iki önemli ödüle birden lâyık görüldü.

EYAF kapsamında gerçekleştirilen ‘2016 Engelli Dostları Ödül Töreni’nde “Engelli Dostu Toplu Taşıma Üretici Firma” ve “Engelli Dostu Özel Onur” ödüllerinin sahibi oldu.

Ödüller; Görme Engellileri Federasyon Başkanı Haldun Kırkık ve Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği Genel Başkanı Nuran Özgül, tarafından KARSAN Pazarlama Genel Müdürü Muzaffer Arpacıoğlu’na teslim edildi.

 

Hedef ‘engelleri’ ortadan kaldırmak

Ödüller ile ilgili açıklama yapan Genel Müdür Muzaffer Arpacıoğlu, böylesine anlamlı bir törende iki ödüle birden layık görülmenin kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurguladı.

Karsan Ailesi olarak ürettikleri araçlarda daima engellileri göz önünde bulundurduklarını dile getiren Arpacıoğlu, “Şüphesiz ki ülke olarak tüm engelleri ortadan kaldırmak ve engelli vatandaşlarımızın hayata en üst düzeyde adapte olmasını sağlamak için daha alacağımız uzun yollar var.

İnsanoğluna fayda sağlayacak teknolojiler her geçen dün daha da hızlı bir şekilde hayatımıza giriyor. Bu teknolojileri engelleri ortadan kaldıracak şekilde uyarlamak ise Karsan olarak öncelik verdiğimiz ilk konular arasında yer alıyor” dedi.

Karsan; 1-4 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi-Yeşilköy’de düzenlenen EYAF’ta, yerli üretim özelliği taşıyan ilk ve tek engelli minibüsü Jest ve alçak tabanlı ve engelli rampasına sahip modeli “Atak”ı sergiledi.

 

karsan-eyaf1

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."