• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Engelliler Temsa’ya ‘GÜVEN’ ile bakıyor

24 Mayıs 2017
Engelliler Temsa’ya ‘GÜVEN’ ile bakıyor

‘Kariyerde Engelleri Kaldırdık Projesi’ ile engelli öğrencilere danışmanlık hizmeti veren ve ‘Engelli Çalışan Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık’ eğitimleri gerçekleştiren TEMSA, ‘Engellilerin Güvenle Baktığı Firma Ödülü’ne layık görüldü…

ENGELSİZ otobüsleriyle engellilerin yaşamını kolaylaştıran TEMSA, sosyal sorumluluk projeleriyle de bu konuda farkındalık yaratmaya çalışıyor. 3 yıldır sürdürdüğü ‘Kariyerde Engelleri Kaldırdık Projesi’yle engelin kariyer için engel olmadığını göstermeyi, engelli istihdamına bakış açısını değiştirmeyi ve toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan TEMSA, ‘Engellilerin Güvenle Baktığı Firma Ödülü’ne layık görüldü.

Engelli çalışan sağlığı ve güvenliği konusunda uygulamaları hayata geçiren TEMSA, engelsizkariyer.com tarafından ‘Engellilerin Güvenle Baktığı Firma’ seçildi. TEMSA İnsan Kaynakları Direktörü Erhan Özel’e ödülü, engelsizkariyer.com kurucusu Mehmet Kızıltaş tarafından verildi. Ödül töreninde konuşan Erhan Özel, ödülü engellerine rağmen başarı hikayesi yazan çalışma arkadaşlarına ithaf ettiklerini belirtti.

TEMSA’nın ‘Engelsiz Kariyer’ yolculuğuna emin adımlarla devam ettiğini ifade eden Özel, “Çalışan memnuniyeti ve güvenliğini merkeze alan politikayı benimsiyoruz. Yakın dönemde engelli farkındalığı konusundaki görüşlerimiz Zero Project Report 2017’de yayımlanarak uluslararası literatürde de yerini aldı. Bugün bu ödülle TEMSA olarak bizi onurlandırdığınız için çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

TEMSA’nın engelsiz yolculuğu

TEMSA, ‘Kariyerde Engelleri Kaldırdık Projesi’ ile 3 yıldır engelli öğrencilere kariyer danışmanlığı, bölge insan kaynakları profesyonellerine engellilerle iletişim eğitimleri ve engelli öğrenci ve vatandaşlara başarılı mülakat teknikleri eğitimleri organize ediyor. TEMSA, geride bıraktığımız Dünya Engelliler Haftası’nda da engelli çalışanlara dönük uygulamalara öncülük etti.

TEMSA ve Adana İŞKUR öncülüğünde İstanbul Sosyal Girişimcilik ekibi tarafından düzenlenen ‘Karanlıkta Diyalog İş Atölyesi’ de Çukurova Bölgesi’nde ilk kez gerçekleştirildi. Engelli istihdamı sağlayacak yeni projelerin oluşturulması konusunda firmalara ilham verecek uygulamaların hayata geçirildiği atölye çalışmasına, bölgenin önde gelen kuruluşlarının insan kaynakları profesyonelleri katıldı.

Ayrıca, ‘Engellilerle 360 Derece İletişim’ kitabının yazarı Mehmet Kızıltaş tarafından ‘Engelli Çalışan Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık Eğitimi’ de Türkiye’de ilk defa TEMSA’da gerçekleştirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."