• Dolar Alış / Satış: 3.928 / 3.935
  • Euro Alış / Satış: 4.822 / 4.831
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

En kısa sürede normale dönmeliyiz

1 Ağustos 2016
En kısa sürede normale dönmeliyiz

TÜRKİYE, tarihinin en kanlı darbe girişimine sahne oldu. Yüzlerce insanın ölümüne ve yaralanmasına sebep olan bu darbe girişimi, ülkemiz üzerinde derin bir yara açmış oldu. Bu yarayı sarmak ve iyileştirmek ister istemez zaman alacaktır.

Hükümet de, bu zamanı kısaltmak adına 3 ay süreli Olağanüstü Hal (OHAL) ilan etti. Hükümet kanadı, gerekli çalışmaları 45 gün içerisinde bitirme arzusunda olduğunu dile getirerken, Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan ise lüzum görülmesi durumunda OHAL’in 3 ay daha uzatılabileceğini ifade etti.

Evet darbe büyük bir yara açtı; evet darbenin izlerinin tamamen silinmesi gerekiyor; evet ordumuzun ve devletimizin içerisinde çöreklenmiş darbecilerin temizlenmesi gerekiyor… Evet tüm bu konularda milletimiz hem fikir ve hükümetine de yardımcı olmaya hazır…

Ama diğer taraftan bu arınmanın en kısa sürede yapılmasında da büyük yarar var. Ekonomik açıdan, bölgesel sorunlar açısından ve terör açısından çok kırılgan bir dönemden geçiyoruz. Üstelik de ülkemiz bu sorun yumağının merkezinde… Bir an evvel normale dönemezsek, her açıdan sarsılabilir ve önemli mevziler kaybedebiliriz.

Durumun ne kadar kötüye gittiğini ve çözümün ne kadar acil olduğunu anlayabilmek için şehirlerarası otobüs sektörüne ve turizme bakmamız yeter. Darbe sonrası seyahatler bir anda  durma noktasına geldi. Yaz sezonu olmasına rağmen otobüsler tıpkı ölü sezonda olduğu gibi çok düşük doluluklarla yollara çıkıyor.

Keza turizmimiz de adeta yerlerde sürünüyor. Tekrar ediyorum; acilen normale dönmeliyiz. Darbe derin bir yara açtı dedim ya; bunun bir de pozitif yanı var. 17 Ağustos depremi hariç cumhuriyet tarihinde belki de ülke olarak ilk kez bu kadar bir birimize sarıldık ve ilk kez birbirimize ne kadar çok ihtiyacımız olduğunun bilincine vardık. Gerek darbenin püskürtülmesinde ve gerekse sonrasında siyasi alanda yaşanan birliktelik ruhu, ülke olarak hepimizi umutlandırıyor. Süreci çabuklaştıralım dedim ya; işte bu birlikte hareket bunun için ilaç gibi…

Siyasilerden ricamız; lütfen bugün olduğu gibi yakın süreçte ve gelecekte de ülke menfatini kendi menfaatinizin önüne koyun ve birlikte hareket ederek topluma örnek olun!

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."