• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

En doğru çare: Dönüşüm

6 Mart 2017
En doğru çare: Dönüşüm

‘İnsansız ortak bilet satış noktaları’ projesini Kayseri Büyükşehir’e öneren TOF Başkanı Yıldırım, “Bu radikal bir dönüşümdür. Dahası, sektör adına ‘son şanslar’dan birisidir” dedi…

Sektörü bilen başkan projeye ‘evet’ dedi

KAYSERİ Büyükşehir, kent içindeki otobüs yazıhanelerini kapatıp, 5 merkezde ortak bilet satış noktası oluşturacak, servisi de kendisi üstlenecek. Öneriyi Büyükşehir’e sunan TOF Başkanı Mustafa Yıldırım, projeyle Kayseri’nin ulaşımda ‘Rol Model’ olacağını söyledi. İşte Yıldırım’ın açıklaması: Öneriyi ilkin Büyükşehir Başkanı Topbaş’a anlattık, kendisi, ‘İstanbul büyük yer, bu kararlar zor çıkar’ dedi. Aynı öneriyi Kayseri Büyükşehir Başkanı Mustafa Çelik’e götürdük. ‘Ben buna adayım, hemen yapalım dedi ve hayata geçirmek için de kolları sıvadı.

Yolcunun her türlü ihtiyacı karşılanacak

YILDIRIM: Sayın Başkan’a şunları söyledik: Sektör artık acenta ve servis yükünü kaldıramıyor. Gelin Kayseri ve sektör için bir iyilik yapın, projeyi hayata geçirin. Şehir içinde 4-5 tane yolcu toplama merkezi yapalım. Bunun içinde kafeteryası, dinlenme yeri, mescidi, tuvaleti, bilet satış yeri de olsun. Bunları insansız terminal olarak tasarlayalım. Bu aynı zamanda sektörün dönüşümü olacak. Böylelikle de Kayseri’den başlamak üzere, bir ulaşım kimliği oluşturalım. Başkan ‘evet’ demekle kalmadı, ‘komisyon da almam’ dedi.

 Bütün büyük şehirlerde yapılmalıdır!

MERKEZLERİN tüm ulaşım modlarına hizmet verecek şekilde tasarlanması gerektiğini belirten Yıldırım;  “Projenin ayakları karayolu, demiryolu ve havayolu olsun. Tüm modların biletleri satılsın, yolcular ortak servislerle otogarlara, tren garlarına ve havaalanına taşınsın. Hayata geçtiği taktirde de, 3 mod; bilet alımı ve yolcunun taşınması konusunda entegre olmuş olur. Projenin Kayseri’de hayat bulması, Türkiye’de devam etmesi anlamına gelecek. Bunu bütün büyük şehirlerimizde yapmak zorundayız; çünkü bunlar bizim son şanslarımız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."