• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.852 / 4.86
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Emniyetten tüm firmalara T.C. NO uyarısı

22 Mart 2017
Emniyetten tüm firmalara T.C. NO uyarısı

İSTANBUL Otogarı Polis Merkezi, artan terör olaylarını dikkate alarak, bütün otobüs firmalarına biletlere TC NO yazılmasıyla ilgili uyarı gönderdi. Konuyla ilgili Polis Merkezi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Amirliğimizce yapılan denetim ve kontrollerde Büyük İstanbul Otogarı içerisinde faaliyet gösteren taşımacı şirketlerin kimliksiz şahıslara bilet düzenledikleri, aynı şahıs ismine beraberindeki kişilere de bilet düzenlediği belirlenmiştir.

Türkiye ve Avrupa ülkelerinin terör ortamı değerlendirildiğinde; müessir olaylara sebep vermemesi için, tüm otobüs firmalarının kimliksiz şahısların taşınmaması, bilet düzenlerken TC Kimlik Numarası ve bilgilerin kimliğe göre girilmesi konusuna azami hassasiyet göstermesi gerekir. Aksi halinde, Karayolları Taşıma Yönetmeliği’nin MD.38-39-40 yönergeleri doğrultusunda idari ve adli işlem başlatılacak. Bu arada yapılan denetimlere emniyetin yanı sıra Ulaştırma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve SGK yetkilileri ile İBB Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekipleri katılıyor. Denetimler sonucu çok sayıda firmaya ceza kesildiği de belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."