• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Ekonomi artık rahatlamak istiyor

3 Nisan 2017
Ekonomi artık rahatlamak istiyor

BELİRSİZLİK, insanları olduğu kadar toplumları da hasta eder. Ne yapacağını bilememek kadar zor bir şey yok galiba… İnsanı, toplumu dedim ya, en kırılgan olan alan ise hiç kuşkusuz ekonomidir. En küçük bir belirsizlik, ekonomiyi oynatmaya yetiyor.

Türkiye, Haziran 2015 genel seçimine kadar cumhuriyet tarihinde pek fazla rastlanmacağı bir istkrar süreci yaşamıştı. Uzun süren tek partili iktidar ve atılan somut adımlar beraberinde istikrarı getirmişti.

Haziran seçiminden tek partinin iktidar olarak çıkmaması, beraberinde siyasi bir belirsizlik getirmiş bu da ülkede kaosa neden olmuştu.

Kasıma kadar olan bu kısa sürede bile, belirsizliğin ülkede faturası büyük olmuştu. Derken kasım seçiminde halk, tek partiye hem de önemli bir çoğunlukla yeniden onay verdi.

Kısa süren bir istikrar yaşansa da, gündeme oturan başkanlık sistemi nedeniyle yeni bir belirsizlik ortaya çıktı. Bir de üstüne 15 Temmuz hain darbe girişimi de gelince, ortalık iyice bulandı.

Öte taraftan öyle bir coğrafyadayız ki, adeta ateş çemberinin ortasındayız.

Bölgedeki savaş, ister istemez bizi çok fazla etkiliyor, hatta içine bile çekebiliyor. Türkiye, 15 Haziran 2015’ten bu yana üçüncü kez sandığa gidiyor.

Bu kez oylanan, ‘Cumhurbaşkanlığı Sistemi’…

Sonuçta demokrasi; halk neye karar verirse öyle olacaktır.

Ben her durumda referandum sonucunun ülkemize hayırlı olmasını temenni etmek istiyorum.

Umarım çok olgun, olaysız ve Türkiye demokrasisine yaraşır bir referandum olur. İşte şu anda Türkiye, bu referanduma ayarlı konuma gelmiş gibi.

Ne olacağı belli değil, bu belirsizlik nedeniyledir ki, ekonomi de durmuş ve referandumun sonucuna kitlenmiş.

Yine hepimizin tek temennisi, referandum sonrasında artık ülkenin adım adım istikrara doğru gitmesi.

Aksi taktirde, ekonominin de, insanların da, ülkenin tamamının da belirsizliğin neden olduğu hastalığın kucağına düşmesi kaçınılmaz.

Biz de sektör olarak sonucu büyük merak ve sabırla bekliyoruz.

Sektördeki yatırımların büyük kısmının da, referandum sonrasına kalması kuvvetle muhtemel.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."