• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Egeli taşımacılardan Tamay’a plaket

18 Aralık 2017
Egeli taşımacılardan Tamay’a plaket

Profesyonel iş yaşamında da, IPRU Genel Başkanı olarak da sektöre her zaman fedakârca hizmet eden Fatih Tamay, gönüllerde taht kurmayı başaran bir isim oldu. Bunun sonucudur ki, Tamay’a ödüller, plaketler veriliyor; dost sofralarında ağırlanıyor.

UZUN yıllar Anadolu ISUZU’da başarıyla hizmet veren Fatih Tamay, sektöre yakın duruşuyla öne çıkan bir isim oldu. Öyle ki, taşımacılar onu hep ‘dost’ olarak gördü. Emekli olup, profesyonel iş yaşamından ayrıldıktan sonra da, kalbi sektörden yana attı Fatih Tamay’ın… Tamay, bugün Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuş Türkiye merkezli ilk ve tek uluslararası örgüt olan Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği’nin (IPRU) Genel Başkanlığını yürütüyor.

Tabii sektör de, bu dostunu hiçbir zaman unutmadı ve unutmayacak gibi de görünüyor. Nitekim Fatih Tamay’a ödüller veriliyor, plaketler takdim ediliyor ve sıcak dost sofralarında ağırlanıyor.  Ege Turizm Taşımacıları Derneği (Egeturder) ve İzmir Toplu Taşımacılık ve Servis Hizmetleri Derneği (İZTAD), geçtiğimiz günlerde  IPRU Genel Başkanı Fatih Tamay’ı adına düzenlenen “Onur Yemeği”nde ağırladı. Egeturder  ve İZTAD, yemekte Fatih Tamay’a plaket sundu.

Yemekte konuşan Egeturder Başkanı İsmail Cirit, “Sayın Tamay’la tanıştığımız günden beri dostane yaklaşımlarıyla bizlere katkılarda bulundu. Şimdi uluslararası bir kuruluş olan IPRU’da da aynı başarıyı göstereceğine inanıyorum” dedi.

İZTAD Başkanı Özer Bür de IPRU Başkanı seçilen Fatih Tamay’ı kutlayarak, “Sektörümüzde üretici konumundaki görevinden sonra şimdi de yolcu taşımacılığı konumunda önemli bir görev üstlenen Sayın Tamay’ın başarılı olacağına inancımız tamdır” dedi.

Fatih Tamay, başkan ve yöneticilere teşekkür ederek, Egeturder ve İZTAD’ı IPRU çatısı altında görmek istediğini vurguladı.

IPRU hakkında da bilgiler veren Tamay, “IPRU, Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu onayı ile kuruldu. Merkezimiz Türkiye’de, başkanı Türk olan uluslararası bir örgüt. 27 kuruluşun üye olduğu bir birlik haline geldik.

19 ülkenin 12-13 tanesi Avrupa ülkesi. Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerinden oluşan bir örgüt olmayı hedefliyoruz. Türkiye liderliğinde karayolu taşımacılığında yönetmelikleri, kanunları İngilizceye çevirerek diğer ülkelerin paylaşımına sunmak istiyoruz. Bir okul yapmayı düşünüyoruz. O okulda sadece kaptan şoför yetiştirilecek.

Host ve hostes yetiştirilecek. Böyle bir rüyamız var. Bunu da yerine getirmek istiyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."