• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

EBOD Başkanı Serdar GERİLAKAN Sektöre hayat verecek girişime destek olalım

11 Nisan 2017
EBOD Başkanı Serdar GERİLAKAN Sektöre hayat verecek girişime destek olalım

SEKTÖRÜN durumu, her zamankinden daha kötü. Öyle bir dönemdeyiz ki; sızlanmak, ‘bittim’ demek artık işe yaramıyor. Bu kötü gidişata ‘dur’ deme zamanı; hem de çok radikal bir şekilde. İşte Doğulu ve Güneydoğulu meslektaşlarımız, metropollerde yaşayan bizlerin de desteğiyle böyle bir sürecin fitilini ateşledi. Aslında onların yaptığı basit bir ifadeyle şu:

Madem kazanamıyoruz, madem maliyetlerin altında boğuluyoruz; o zaman gereksiz maliyetlerden kurtulalım. Servisleri kaldırarak önemli bir gideri ortadan kaldırdılar. Şehiriçi yazıhaneleri kapatarak, bir kamburlarından kurtuldular. Kelleciliği kaldırarak, cebine girecek 3-5 kuruşa sahip çıktılar.

Yok fiyata yolcu taşımayı da bıraktılar.

Tabii ki bir anda ‘abad’ olmayacaklar; ancak en azından zorlu koşullara karşı ayakta kalabilme gücünü elde ettiler. Biliyorsunuz; bu firmalar ağırlıklı olarak İstanbul, İzmir ve Ankara gibi metropollere çalışıyor. Haliyle doğudaki uygulamalarını, metropollerde de hayata geçirmek istiyorlar.

İşte bu noktada biz de EBOD olarak elimizi taşın altına koyduk, her türlü desteğimizi sonuna kadar onlara verdik, vermeye de devam edeceğiz. Tekrar ediyorum; artık laf üreteceğimize çözüm üretmeliyiz. Meslektaşlarımız bunu yapıyor, bize de teşekkür etmekten ziyade, onlara destek vermek düşüyor. Tabii bu noktada sektörün de doğudan yükselen mesajı iyi okuması ve bu dönüşüme katkı vermesi gerekiyor.

Hep söylüyoruz; bu noktada firma sahiplerine büyük sorumluluk düşüyor. Üzülerek söylüyorum; çember daralıyor.

Önlemlar alıp sürece müdahale edemezsek, yarın çok geç olabilir.  Çalıştayda da dile getirdim, bir daha altını çiziyorum; mahalle aralarında, bakkalı, kasabı ve manavı otobüs bileti satıyor; var mı böyle bir şey!  Bunların otobüsçülükle ne alakası var! Kesinlikle bunlara göz yumulmamalı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."