• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.834 / 4.842
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Düzce Belediyesi otogar konusunda ders verdi…

14 Kasım 2016
Düzce Belediyesi otogar konusunda ders verdi…

Düzce Belediyesi, kentin 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak olan yeni otogarı hizmete açtı… Sektörün realitesini bilen belediye, fiyatları makul tuttu, çıkışları ise değiştirmedi: Transit 12, kalkış 23 lira!

Esnafı gelir kapısı, otogarı rant olarak görmedi

SON yıllarda yapılan ve tabii ki işletilen otogarların büyük kısmı, iki nedenden dolayı sektöre ‘eyvah’ dedirtti: Birincisi yüksek yazıhane kiraları, ikincisi ise fahiş çıkış fiyatları. Öyle ki, otogarlar sektörün korkulu rüyası; ‘fobisi’ olmaya başladı. İyi örnek, manşetlere çıkmayı ve övgüyü hakeder ya; bizce Düzce Belediyesi otogar konusunda işte bunu yaptı. Belediye ne Mersin’deki gibi pahalı bir otogar yapıp maliyetini esnafa ödetmeye çalıştı, ne de İstanbul veya kimi illerde olduğu gibi taşıma fiyatlarını ‘uçurdu’! Çıkışlar, eskiden olduğu gibi yine kalkış 23 lira, transit 12 lira… Üstelik ilçe araçlarının otogara giriş ücretlerini de 7 liradan 2 liraya düşürdü. Hal böyle olunca, esnaf da ‘Allah razı olsun’ diyor.

Belediye başkanımız adaletli olanı yaptı

BÖYLE diyenlerden birisi de Düzce Güven Kooperatif Başkanı Resul Üçüncüoğlu… Belediye’nin ihtiyaçlara yanıt verecek çok güzel bir otogarı Düzce’ye kazandırdığını belirten Üçüncüoğlu, “Belediye Başkanımız; takatı kalmamış esnafı soyup, otogarı rant kapısı olarak görmek yerine doğru olanı, adaletli olanı yapmıştır. Bakın son zamanlarda haklı olarak 3. köprünün sektöre getirdiği ek maliyete karşı çıkıyor, bunu adaletsizlik olarak nitelendiriyoruz. Peki İstanbul ve birçok ildeki yüksek kapı çıkışları adil midir; değilse neden buna da karşı çıkmıyoruz? Otogarı sektör mensupları işletmiyor mu; öyleyse kapı çıkışlarını düşürerek neden can çekişen sektöre destek vermiyorlar. Bu durumda biz devletten veya belediyelerden nasıl destek isteriz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."