• Dolar Alış / Satış: 5.464 / 5.474
  • Euro Alış / Satış: 6.203 / 6.215
  • ISTANBUL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Dünyanın ilk Allison tam otomatik şanzıman donanımlı MAN kamyonu, Zell am Ziller gönüllü itfaiye teşkilatında hizmete başladı

9 Haziran 2016
Dünyanın ilk Allison tam otomatik şanzıman donanımlı MAN kamyonu, Zell am Ziller gönüllü itfaiye teşkilatında hizmete başladı

İlk olarak Interschutz 2015 fuarında tanıtılan Allison 4000 Serisi tam otomatik şanzıman donanımlı MAN TGS kamyonları, Avusturya Tirol’da hizmet vermeye başladı.

 

 

Gönüllü bir itfaiye teşkilatı olan Zell am Ziller, geçtiğimiz günlerde EMPL TLF-A 3000/150/50 üstyapısı ve Allison 4000 Serisi tam otomatik şanzıman donanımlı yeni MAN TGS 18.400 4×4 itfaiye aracını teslim aldı.

 

MAN Truck & Bus Avusturya Belediye Satışları Ekip Yöneticisi Roman Eggenfellner açıklamasında; “Allison tam otomatik şanzıman donanımlı MAN TGS 18.400 4×4, yangın ve acil durum uygulamalarında kullanılan ağır hizmet araçları için yeni standartlar oluşturuyor. Fabrika çıkışlı şanzıman montajı, yıllardır süregelen geleneği devam ettirirken bir yandan da ihale şartlarının getirdiği özel talepleri etkileyici bir şekilde karşılıyor. İvmelenme ve vites kalitesi açısından bakıldığında ise aktarma organlarının performansı, MAN’ın yangın ve acil durum uygulamaları için pazar ve teknoloji lideri olduğunun altını çiziyor” dedi.

Zell am Ziller, Avusturya Alp dağlarında kış sporları için popüler bir bölge olan ve her yıl ortalama 660,000 kişinin gecelik konakladığı Ziller Vadisi’nin kalbi. Gönüllü itfaiye teşkilatının çalışma alanı ise bir tünel, üç asma demiryolu, sayısız otel, alp mera toprakları ve kayak kulübelerini de içeren 41 km²’yi kapsıyor ve yaklaşık 2,000 metre rakıma sahip.

 

Zell am Ziller İtfaiye Teşkilatı Şefi Siegfried Geisler; “Kurtarma operasyonlarımızda sıkça zorlu yokuşları aşmamız gerekiyor. Dik meyillerde, dar yollarda ve keskin virajlarda dur kalk yapmak, sürücülerimizin tam konsantrasyonunu gerektiriyor. En zorlu koşullarda dahi bizi en hızlı ve en güvenli şekilde acil durum bölgesine ulaştıracağına güvendiğimiz bir şanzıman teknolojisi sunduğu için Allison tam otomatik şanzımanları tercih ettik” açıklamasında bulundu.

Acil durum anında 18 tonluk bir aracın en hızlı şekilde yokuş yukarı çıkması için tam motor gücü ve tekerleklere iletilecek tork aktarımını gerekiyor. Allison 4000 Serisi tam otomatik şanzıman, mükemmel bir ivmelenme ve sürekli yol tutuş için patenli tork konvertörü ile kesintisiz vites geçişi sunuyor.

 

Allison Batı ve Orta Avrupa OEM, DOEM ve İş Geliştirme Yöneticisi Harald Rosenauer konuyla ilgili olarak; “Mevcut olan Allison tam otomatik şanzımanlar MAN Truck & Bus AG birçok itfaiye departmanının zorlu şartlar altında üstün performans, güvenilirlik ve kullanım kolaylığı sağlayan sürüş için taleplerini karşılıyor. MAN ve Allison işbirliği, ağır hizmet içeren kurtarma operasyonlarının zorlu şartlarını tamamen karşılayan güç aktarım mekanizmasını sunuyor. Allison 4000 serisi tam otomatik şanzımanla birleştirilen 400 bg gücündeki motor sayesinde araç etkileyici boyutta ivmelenme ve performans sağlıyor” dedi.

 

EMPL’de itfaiye kamyonları satışları sorumlusu Reinhard Gruber ise “Üstyapı ve pompa ekipmanlarının birleşimi de itfaiye araçlarının verimliliği için oldukça önemlidir. Allison tam otomatik şanzıman ile aktarma organları, üstyapı ve pompa birlikte en etkili şekilde çalışıyor. EMPL yangın söndürme teknolojisi, araç ekipmanını her türlü iş için en iyi hale getiriyor” ifadesinde bulundu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN