• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Dünya yeni bir çatışma sürecine çekiliyor

11 Aralık 2017
Dünya yeni bir çatışma sürecine çekiliyor

DAHA önceki yazılarımda da sık sık dile getirmiştim; turizm barış ister, huzur ister, hoşgörü ister. Bir ülkede veya dünyada huzur ve barış hakimse, turist sayısı ve turizmden elde edilen gelir artar. Savaşın, çatışmanın hüküm sürdüğü dönemlerde ise, bunun tam tersi yaşanır. Tabii barış ve huzur sadece turizmin gelişmesi için değil; yaşamın kendisi için gerekli olan şeyler… Son yıllarda Ortadoğu’da; özellikle de Irak ve Suriye’de çok kanlı oyunlar oynandı, savaşlar yaşandı, yüzbinlerce insan öldü, kentler yerle bir edildi.

Tam DAEŞ bitti, savaş da sona erecek umudu belirmişken, şimdi yeniden ve daha büyük çatışmalara sebebiyet verecek bir gelişme oldu. ABD Başkanı Trump, 3 dinin merkezi konumundaki Kudüs’ü İsrail’in Başkanti olarak ilan ederek, istenmeyen dinsel ve bölgesel çatışmaların fitilini ateşlemiş oldu.

Avrupa hayır diyor, İslam alemi hayır diyor, Çin ve diğer büyük güçler hayır diyor; ama Trump tüm bunları görmezden gelip kararından vazgeçmiyor. Herkes tedirgin. Yeni savaşlar ve yeni çatışmalardan korkuluyor; ki bu da hem ülke turizmimizi hem de dünyadaki turizmi derinden yaralayacak nitelikte. Savaşların ve çatışmaların bitmesi dileğiyle…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."