• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

DOĞRUDUR; OTOBÜSLERİN 1. VE 2. KÖPRÜDEN GEÇMESİ KABAHATTİR, SUÇTUR! PEKİ SUÇA İTEN NE;

21 Kasım 2017
DOĞRUDUR; OTOBÜSLERİN 1. VE 2. KÖPRÜDEN GEÇMESİ KABAHATTİR, SUÇTUR! PEKİ SUÇA İTEN NE;

‘MECBURİYET’

Bütün medyada yer aldı; kimi otobüsler bu kez 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden kaçak geçiyormuş. Yeni önlemlerle bu geçişler de engellenecek. Ancak işin sosyolojisi kimsenin pek umurunda değil; bu adamlar nasıl oluyor da cezayı göze alarak kabahat işliyor. Medyanın buna da duyarlı olması gerekiyor. Gelip o otobüsçüleri dinlesinler, sektörü dinlesinler…

OTOBÜSLERİN bir kısmı, özellikle sezonda FSM’yi kaçak olarak kullanmıştı. Bakanlık önlem aldı, geçişler durdu. Hürriyet muhabiri, bazı otobüs ve kamyonların bu kez 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kullanmaya başladığını haber yaptı. ‘Değeri yüksek’ bu haber, bütün medya kanallarında ‘kaçak geçiyorlar’ şeklinde yer aldı. Medyanın sorumluluğudur ki, bu insanların neden kaçağı seçtiğini araştırmak ve onu da yayınlamak… Takip ettik; bir tek Hürriyet muhabiri gelip konuyu TOFED Genel Başkanı Birol Özcan’a sordu ve iç sayfamızda detayını verdiğimiz cevapları alıp yayınladı. Geniş boyutlu bir konu bu; kaçak geçenler de tespit edilip, onlarla konuşulmuş olsa ‘5N1K’nın ‘NEDEN’ini okurlarına aktarabilirdi….

BİZ bir sektör gazetesi olarak sık sık o otobüsçülere soruyoruz ve ‘NEDEN’lerini de sayfalarımıza taşıyoruz. Bir sektör düşünün; devlet destekli diğer taşıma modlarıyla adil olmayan rekabet içerisinde. Maliyetleri her gün artarken, taşıma fiyatlarını ‘rekabetten’ pek artıramıyor. Gelir, gideri karşılayamaz oldu. Tam da böyle bir dönemde; hem de hiç beklemedikleri bir darbe yediler: Yavuz Sultan Selim Köprüsü mecburiyeti! Ülkeye değer katan bu mega projeye sevinemediler, çünkü oraya mahkum edildiler. Ne ki bu mahkumiyet demeyin: Çok büyük bir zaman kaybı, daha fazla akaryakıt; tabii çok çok yüksek köprü ücreti. Mecburiyetin bir otobüse maliyeti ayda 7-8 bin lirayı buluyor. Ayrıca sektöre de yolcu  kaybettiriyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."