• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.834 / 4.842
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

DİKKAT! HGS/OGS İLE HIZ TESPİT ETME SİSTEMİ BAŞLADI

5 Temmuz 2017
DİKKAT! HGS/OGS İLE HIZ TESPİT ETME SİSTEMİ BAŞLADI

‘ÇOK HIZLI’ları 427 TL ceza bekliyor

1 Temmuz itibariyle araçların hızı, otoyollardaki gişelere giriş ve çıkış süreleri üzerinden hesaplanacak. Hız limitini yüzde 30’dan fazla aşan 427 TL ceza ödeyecek. Tuzak radarlardan kurtulsak da; sistem kusur af etmiyor.

EMNİYET Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle birlikte, çağdışı olarak kabul edilen “tuzak radar” uygulaması sona erdirilmiş; 1 Temmuz 2017 itibariyle araç hızlarının ‘gişelere’ endeksli hesaplanmasına karar verilmişti. Uygulama başladı; yeni sisteme göre araçların, otoyollarda giriş ve çıkış yaptıkları HGS/OGS noktaları arasında kat etmiş oldukları mesafe ve süre bilgilerinden ortalama hızları tespit edilecek. Yönetmelikte belirtilen süreyi aşan araçlara trafik cezası kesilecek. Hız sınırlarını yüzde 10-30 arası aşan sürücüler 154 TL, yüzde 30’dan fazla aşanlar ise 427 lira ceza ödeyecek. Sistem öncelikli olarak, İzmir-Aydın, Ankara-İstanbul, İstanbul-Edirne, Adana-Mersin ve Adana-Şanlıurfa, Niğde-Şanlıurfa otoyollarında eş zamanlı olarak başlandı. Kesilen cezalara itiraz etmek isteyen sürücülerin, 15 gün içerisinde Sulh Ceza Hâkimliklerine başvurması gerekiyor…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."