• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Denizciye yapılan taşımacıya yapılsa toplumsal menfaat sağlanır

10 Ekim 2016
Denizciye yapılan taşımacıya yapılsa toplumsal menfaat sağlanır

HÜKÜMETİN akaryakıta uygulanan ÖTV’yi 20 kuruş artırması, benzin ve mazotta seri zamlara dönüştü. Geçen hafta benzine 14 kuruş, mazota ise 12 kuruş zam yapıldı. Böylece son bir yılda petrol fiyatlarına bağlı olarak yapılan indirimler de geri alınmış oldu.

Bu durum, zaten büyük sıkıntılarla pençeleşen yolcu ve yük taşımacılarını iyice köşeye sıkıştıracak. Gelişmeler üzerine açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, mazot ve benzinin ticari araçlar için ucuzlatılması durumunda esnafın vatandaşı daha ucuza taşıyacağını söyledi.

Palandöken, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile yaptığı görüşmede, taşımacı esnafın sıkıntılarını şu cümlelerle dile getirdi:

“Bakanımızdan ticari araçlarda mazot ve benzinin ucuzlatılmasını istiyoruz. Eğer ticari araçlardaki mazot ve benzin ucuzlarsa esnaf, zanaatkar da müşterilerin daha ucuza seyahat etmelerini sağlayacak. Gemilere yapılan iyilik esnafa yapılsa, toplumsal menfaat sağlanacak, daha ucuza ticaret yapma şansı olacak.

Yine toplu taşıma araçlarında kesilen fişlerdeki KDV oranı düştüğü zaman da esnafın ödediği vergilerle vatandaşlardan temin ettikleri kazanç arasındaki fark tüketicinin cebinde kalacak.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."