• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

DAHA KAÇ ALPEREN’İ KURBAN VERECEĞİZ!

31 Ağustos 2017
DAHA KAÇ ALPEREN’İ KURBAN VERECEĞİZ!

Sadece İstanbul’da 8 binden fazla korsan servis aracı varmış!

Geçtiğimiz günlerde yürek burkan ibretlik bir olay yaşandı; Serviste unutulan minik Alperen havasızlıktan can verdi. Alperen’in bindiği servis de korsanmış. Bu vesile ile korsanları bir kez daha hatırlamış olduk; UNUTULMAMASI VE UNUTTURULMAMASI DİLEĞİYLE!

NE zaman kaza olsa, ne zaman canlarımız yansa; o zaman korsan taşımacıları aklımıza getirir lanet ederiz. Oysa onlar yılın 365 günü yollarda, tehlike saçmaya devam ediyor. Son olarak İzmir’de servisin (korsanmış) içerisinde unutulan ve havasızlıktan can veren minik Alperen’in vefatıyla bir kez daha o katilleri anar olduk.

Gazete Habertürk’ten Can Mete, İstanbul’daki korsan servis taşımacılarıyla ilgili araştırmaya dayalı çok çarpıcı bir haber yapmış.

 

İŞTE ”8 bin korsan var, kreş servisleri denetimsiz” başlıklı haber: İzmir Çiğli’de kreş servisinde unutulan 3 yaşındaki Alperen’in hayatını kaybetmesi, dikkatleri servis taşımacılığına çevirdi. Alperen’in can verdiği servisin korsan çıkması akıllara “Servisler ne kadar güvenilir?” sorusunu getirdi.

Megakent İstanbul’da toplam 5249 okul, 2 milyon 666 bin öğrenci, 25 bin okul servisi var. Ancak bu servislerin yüzde 30’unun yani 8 bininin korsan olduğu iddia ediliyor. Bu rakamın içinde özel kreşlerin servisleri ise yok. Kreş servislerinin sayısı bilinmiyor, ancak UKOME’nin belirlediği fiyatları aşarsa denetleniyorlar. Onun dışında ne araçlara ne de şoförlere kontrol var. İşte asıl tehlike de burada başlıyor…

 

Alperen’in servisi korsan

Denetimsiz kreş servislerinin son kurbanı, Alperen oldu. İzmir’in Çiğli İlçesi’nde saat 07.30’da özel bir anaokuluna gitmek için ailesi tarafından okul servisine bindirilen talihsiz Alperen, serviste sekiz saat unutulunca, havasızlıktan can verdi. Minik Alperen’in bindirildiği kreş servisinin de korsan olarak çalıştığı tespit edilmişti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."