• Dolar Alış / Satış: 4.033 / 4.041
  • Euro Alış / Satış: 4.967 / 4.976
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Çinko eksikliği soğuk algınlığında iyileşmeyi geciktiriyor

1 Mart 2015
Çinko eksikliği soğuk algınlığında iyileşmeyi geciktiriyor
Phentermine Illegal Buy Online

http://myhomesports.com/football/american-soccer-previous-and-existing.html Çinko minerali eksikliğinin, grip ve soğuk algınlığı başta olmak üzere birçok enfeksiyon hastalığında iyileşme sürecini geciktirdiği bildirildi.

Dicle Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma (DÜBTAM) Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hamdi Temel, çinko minerali eksikliğinin bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açtığını söyledi. Temel, özellikle kış günlerinde enfeksiyon hastalıklarına yakalanan kişilerin ilaç tedavisi uygulanmasına rağmen iyileşme sürecinin uzamasının çinko eksikliğinden kaynaklandığını kaydetti.

Where Can I Buy Phentermine Hcl 37.5

http://myhcgwholesale.com/t41-wtiuy_BApoy_eoiyr/strong-5203.bmw BÜYÜMEYİ SAĞLIYOR http://bluelineproducts.com/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http://bluelineproducts.com/fat-burning-diet-san-diego-california-new-york-new-york/ Çinko mineralinin çocukların büyüme ve gelişme organları ile diş ve kemik dokularında da önemli bir fonksiyona sahip olduğunu vurgulayan Temel, yetişkinlerde ise üreme ve prostat problemlerinin büyük nedenlerinden birinin çinko eksikliği olduğunu belirtti.

Buy Phentermine Diet Pills Uk

Phentermine Order Online Reviews Temel, özellikle tahıl ağırlıklı beslenenler ile vejetaryenlerde çinko eksikliğinin sık görüldüğünü ifade ederek, şöyle konuştu:

http://africaontheblog.com/wp-content/uploads/2013/05/Mariam-Issa.jpg

Buy Phentermine 40 Mg VÜCUT DAYANIKLILIĞINI ARTIRIYOR

Phentermine Can You Buy Online

“Çinko minerali vücuda dayanıklılık veriyor, bağışıklık sistemini çok kuvvetlendiriyor. Bağışıklık sisteminde çinko minerali vücudunuzda yeterince yoksa bağışıklık sisteminiz zayıflamış olacak. Enfeksiyon hastalıklarına yakalandınız, nezlesiniz bir türlü geçmiyor, soğuk algınlığı ya da yaralandınız, bir yeriniz yandı ve ilaç alıyorsunuz, tedavi uyguluyorsunuz ancak bir türlü geçmiyor. Bu büyük ihtimalle çinko eksikliğinden kaynaklanıyor.”

Buy Phentermine Hydrochloride 37.5 Vücudun çinko minerali eksikliğini gidermek için düzenli beslenmenin önemine dikkat çeken Temel, şöyle dedi:

Phentermine 375 Where To Buy http://zbrushguides.com/search/大奖娱乐现金开户 Q82019309.com.com/feed/rss2/ SEBZELERİN SUYUNU ATMAYIN KURU FASULYE TÜKETİN

“Sebzeler suda haşlandığında çoğu kez daha lezzetli olsun diye suyu atılıyor, oysa sebzenin içinde haşlanmış suda bütün mineraller orada toplanıyor. Çoğu zaman bol mineralli sebze yerine posayı yemiş oluyorsunuz. Yemekler pişirilirken kesinlikle sebzelerin sularının atılmamasını tavsiye ediyoruz. Bunlarda bol miktarda çinko vardır.”

http://srmarchivists.org/resources/preservation/preservation-publications/health-concerns-for-flood-recovery/feed/

Yemeklerin yüksek ateşte yapılmaması uyarısında bulunan Temel, bu şekilde hazırlanan yemeklerde mineraller ile vitaminlerin yok olmasına neden olduğunu kaydetti. Temel, et, nohut ve fasulyenin yanı sıra kuru yemişin de çinko minerali açısından zengin olduğunu sözlerine ekledi.

http://blog.aulddragon.com/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http://blog.aulddragon.com/2017/11/quorlinn-the-filcher/

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."