• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Çelik, ‘Forum’da TEMSA’nın ‘Gelecek Vizyonu’nu anlattı

16 Mayıs 2017
Çelik, ‘Forum’da TEMSA’nın ‘Gelecek Vizyonu’nu anlattı

Forum İstanbul 2017 kapsamında düzenlenen “Türkiye’nin Geleceğini Tasarlarken; İhracatta Atılım Yılı” oturumunda konuşan Genel Müdür Dinçer Çelik, TEMSA’nın inovasyon inisiyatifini, ihracat potansiyelini ve “akıllı” geleceğe bakışını anlattı…

YURTİÇİ satışları, ihracatı ve geleceğin teknolojisine yönelik çalışmalarıyla dolu dolu bir yılı geride bırakan TEMSA’nın, gelecekle ilgili hedefleri de hayli iddialı. Özellikle bu yıl ihracatta büyük başarılara imza atmaya hazırlanan global şirket, akıllı teknolojilere dönük çalışmalarına da hız verdi. TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, şirketin gelecek vizyonunu, hedef ve beklentilerini; “Yarının Kurulması-Hedef 2023” temasıyla organize edilen Forum İstanbul 2017 kapsamında düzenlenen, “Türkiye’nin Geleceğini Tasarlarken; İhracatta Atılım Yılı” oturumunda anlattı.

Türkiye’nin inovasyon öncüsü

Açılış konuşmasını Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin yaptığı “Türkiye’nin Geleceğini Tasarlarken; İhracatta Atılım Yılı” oturumda konuşan Çelik, TEMSA’nın Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin 5’inci İnovasyon Haftası kapsamında düzenlediği ‘İnovalig Ödülleri’nde, “İnovasyon Kaynakları” kategorisinde birincilik ödülü kazandığını belirterek, şunları söyledi: “TEMSA, geleceğin kentsel ihtiyaçları doğrultusunda teknoloji geliştirip ihraç etmeye devam ediyor.

‘Akıllı Şehir’ kavramına doğru evrilen süreçte ‘Smart Mobility’ platformuyla ülkemiz için fark yaratmaya odaklandık. Türkiye’nin ilk akıllı otobüsü Avenue IBUS’ı; elektrikli araçlarımız MD9 electriCITY ve Avenue EV izledi. Yeni bir elektrikli araç geliştirmeye yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Teknolojisini daha da geliştirdiğimiz Avenue IBUS’ı geçtiğimiz günlerde Kocaeli Üniversitesi bünyesindeki TechnoPark’a teslim ettik.

Dünya çapındaki trendleri yakından takip ediyoruz. 2018 dördüncü çeyreğinde TEMSA, Fabrika içi sürüşler ile tam otonom araçları hayata geçirmeye başlayacak.” 2016 Ekim’inde açılışı gerçekleştirilen Maker Lab’a da değinen Çelik, TEMSA’nın geleceğin dijital ulaşım standartlarını şekillendirdiğini aktararak, “Smart Mobility programları TEMSA Maker Laboratuvarı’nda filizlenecek. Yenilikçi teknolojik denemeleri tamamen kendimize ait olan ve kendimiz yaşatacağımız TEMSA Maker Laboratuvarı’nda gerçekleştiriyoruz. Bu adım sadece TEMSA ailesi için değil, ülkemiz için de gurur kaynağı” dedi.

TEMSA araçları 66 ülkede

TEMSA’nın her segmente uygun ürünleri de içeren geniş bir ürün gamına sahip olduğunu belirten Çelik, şirketin “Ürün Lideri” kimliğini de geliştirerek koruyacağını ifade ederek, “Şehirlerarası ve şehiriçi ulaşımın farklı ihtiyaçlarına çözümler sunan geniş bir ürün gamımız var. TEMSA, son üç yıl içinde tam 20 farklı ürün geliştirdi. Çeşitli düzeylerde taşıma kapasiteleri ile toplu taşımanın her türlü ihtiyacına konfor, güvenlik ve yenilikçiliği temel alarak cevap veriyoruz. Bu üretim gücümüz sayesinde otobüste de pazar lideriyiz. 2016’da ülkemizde toplam 5 bin 654 otobüs üretildi; bunların bin 765’i TEMSA marka… 2016’da 900 milyon TL’lik satış cirosu ve 128 milyon dolarlık ihracat cirosuna ulaştık. Yüzde 31’lik Pazar payımızla Türkiye’de toplu taşımanın belkemiğiyi” diye konuştu.

İhracatta da erişilmesi güç bir seviyeye ulaştıklarını belirten Çelik, TEMSA’nın artık bir dünya markası olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: “Dünya çapında toplam 66 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Avrupa ve Amerika yollarında her geçen gün daha fazla aracımız yola çıkıyor, çünkü TEMSA alan yine TEMSA tercih ediyor.

2017 içinde Fransa’da 5 bininci ve Amerika’da bininci aracımız yola çıkmış olacak. Yurt dışındaki müşterilerimizle geleceğe yönelik güçlü temaslar geliştirdik. Fransa’da birçok şehri kapsayan bir Road Show ile araçlarımızı müşterilerimizle buluşturduk. Dünyanın teknoloji merkezi sayılan Amerika’daki Silikon Vadisi’nde ileri teknoloji ve internet şirketleri Facebook, Google, Yahoo, TESLA ve Netflix’in personelini TEMSA taşıyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."