• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.834 / 4.842
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Çanakkale için de ‘eyvah!’ demeyelim

1 Kasım 2016
Çanakkale için de ‘eyvah!’ demeyelim

3.köprü de olduğu gibi, Çanakkale 15 Mart Köprüsü için de uyarı görevimizi yapmak istiyoruz: İhale yapılmadan, bir heyet oluşturup Başbakan’a çıkalım; mağduriyetimizi anlatıp, yeni bir yükü daha kaldıramayacağımızı söyleyelim…

NE zaman yeni bir otogar yapılsa, sektörümüz ‘eyvah’ demeye başlıyor; haklı, çünkü ‘otogar demek, sıkıntı demek’ oldu. Şimdi de ‘köprü fobisi’ oluşmaya başladı… Bu sektör, vatansever bir sektördür. Ülkeye değer katan, itibarımızı yükselten yerli projelere, herkesten çok daha fazla sevinir. Birer şaheser olan Körfez ve 3. köprüye de böyle bakmış, bunun heyecanını yaşamıştı. Ancak 3. köprü mecburiyeti her şeyi alt üst etti. Öyle ki bu mecburiyet, yüksek maliyeti ve kayıp zamanıyla sektörü hiç olmadığı kadar derin bir krizin içerisine sürükledi.

ŞEHİRLERARASI otobüsçü yapılacak her köprüden korkmasın da ne yapsın! Şimdi sırada temeli 2017’de atılıp, 2023 yılında hizmete girmesi planlanan Çanakkale 15 Mart Köprüsü var… Vatanımıza, milletimize şimdiden hayırlı olsun. İnşallah otobüs sektörüne de olur! Köprü geçiş fiyatı 15 Euro+KDV; sanırız ki bu otomobil fiyatı. Otobüslerin daha fazla olabilir; olmasa bile yine de yüksek! Bu köprüde de ‘mecburiyet’in olup olmayacağı ise en hayati nokta. Sektörü uyarı görevimizi, yazarımız Talip Kıranşal’ın satırlarıyla yapmak istiyoruz:

HAZIR Çanakkale Köprüsü ihale edilmemişken bir heyet oluşturup bakanımızı ziyaret edelim. Birinci ağızdan yaşadıklarımızı ve yaşamaktan korktuklarımızı anlatalım. Diğer iki köprünün ücretlerinin belimizi büktüğünü, doğrulacak takatimiz kalmadığını ve bu sebepten, bu köprüden, şimdiden korkmaya başladığımızı söyleyelim. ‘Diğer iki köprü yapılırken biz uykudaydık uyandığımızda da iş işten geçmişti, köprü  ihale edilmeden maliyetlerin asgari seviyelere çekilebilmesi için ne gerekiyorsa yapın, artık bizde ne para ne de güç kaldı’ diyelim.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."