• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Çalıştay, ‘ÇÖZÜM’e giden sürecin başlangıcı olabilir

14 Eylül 2017
Çalıştay, ‘ÇÖZÜM’e giden sürecin başlangıcı olabilir

Devletle sektör arasında ‘BAHAR’ havası yaşanıyor. Bu yakınlaşma sonucu 12-13 Eylül’de ikinci kez tarafların katılacağı bir çalıştay gerçekleştirilecek. Sonrasında sempozyum, şura ve ortak komisyonların kurulması var.

BELKİ de otobüsçülük tarihinde ilk kez sektörle devlet bu kadar yakınlaştı. Bu diyalog, meyvelerini de vermeye başladı. Yeni mevzuatın oluşum süreci, buna en güzel örnektir. Taraflar sık sık biraraya gelip toplantılar yaptı, görüş alış verişinde bulundu ve nihayetinde bir ilk olarak ‘Yönetmelik Çalıştayı’nı hayata geçirdi. Katılımcı bir anlayışla hazırlanan ve kısa süre sonra yürürlüğe girecek olan yeni yönetmelik, sektörün birçok talebini içerir mahiyette. Taraflar, TOBB Sektör Meclisi’nin girişimiyle şimdi ikinci çalıştaya hazırlanıyor. 12-13 Eylül’de Ankara’da yapılacak olan ‘Karayolu Yolcu Taşımacılığı Trafik Güvenliği Çalıştayı da, yeni meyvelerin alınabileceği bir etkinlik niteliğinde.

BİR kere trafik kazalarıyla ilgili tüm tarafların aynı masada oluşu ve ortak akılla çare arayışları, bu çalıştaya ayrı bir değer katıyor. Diğer traftan devletin sektörden, sektörün devletten ne beklediği orada net şekilde ortaya çıkacak. Tabii en önemlisi de, buradan çıkacak öneriler doğrultusunda, hem mevzuatta hem de sektörün işleyişinde ciddi sistem değişikliklerine gidilebilecektir. Dolayısıyla tüm firmaların çalıştayı sahiplenmesi ve desteklemesi gerekiyor. ‘Çalıştay, çözüme giden sürecin başlangıcı olabilir’ dedik; çünkü arkası da gelecektir. Sempozyum ve şura için de kolları sıvayan Sektör Meclisi, taraflar arası ilişkileri kalıcı hale getirecek ‘Koordinasyon Kurulu’ oluştarmak için yoğun çaba gösterecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."