• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Çalıştay bizim için milat

21 Ağustos 2017
Çalıştay bizim için milat

Kaptanlara bağlı peş peşe gelen ölümlü otobüs kazaları, trafik güvenliğiyle ilgili Ankara’da yapılacak çalıştayın önemini bir kat daha artırdı. Sektör Meclisi Başkanı Yıldırım, çalıştayın bir milat olarak görülmesi gerektiğini belirterek, tüm firma sahiplerini katılmaya davet etti.

ARTAN ölümlü otobüs kazaları, firmaları tehdit eder boyutlara geldi. Neredeyse tamamının kaptan kusurundan kaynaklanıyor olması, bizlere sistemi sorgulamamızı ve radikal tedbirler almamızı söylüyor. İşte tam da böyle bir dönemde; TOBB Sektör Meclisi’nin girişimiyle Ankara’da tarihi bir çalıştay yapılacak. Karayolu yolcu taşımacılığıyla ilgili ‘Trafik Güvenliği Çalıştayı, 12-13 Eylül’de TOBB Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, “Avrupa’ya göre karıştığımız kaza sayısı 2 kat fazla. Bunu sorgulamamız lazım. Yanı sıra kaptanların eğitimi, sağlığı ve statüsüyle ciddi düzenlemelere ihtiyaç var. Tüm bunları muhatapların hazır olacağı çalıştayda masaya yatıracak, kazaları yüzde 50 azaltacak bir eylem planı üzerinde çalışacağız” dedi…

FİRMA sahiplerine çağrıda bulunan Yıldırım, “Çalıştayla başlayıp sempozyum ve şura ile nihayete erecek bu projeye katılımı genişletmemiz gerekiyor. Tüm sektör bileşenlerimiz, özellikle firma sahiplerimiz Ankara’daki toplantıya katılmalı, katkıda bulunmalı ve birlikte çıkaracağımız derslere iştirak etmeliler. Sayın Bakan’ı bu hususta ziyadesiyle heyecanlı gördüm ve bu heyecanı harekete çevirecek olan da bizlerin gayreti olacaktır” dedi. Yıldırım, araç sahipleri ve kaptanlara da seslendi: Otobüsçü can ve mal emanet edilen kişidir. Emanet edilen bu iki değeri, sağlıksız, yorgun bireylerle taşımaya kalktığınızda  emanete ihanet etmiş oluyorsunuz. Sürücülerimize de büyük sorumluluk düşüyor. ‘Ben kaza yapmam’ anlayışı insanları kazaya sürüklüyor. Yorgunsanız, direksiyonu arkadaşınıza devredeceksiniz. Hastaysanız, sefere çıkmayacaksınız.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."