• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Busworld Fuarı’na katkı sunan herkese teşekkür ediyorum

30 Nisan 2018
Busworld Fuarı’na katkı sunan herkese teşekkür ediyorum

İHTİSAS fuarlarının sektörler açısından ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek yok; çünkü zaten hepimiz biliyoruz. Bu durum sektörümüz açısından da aynıdır. Türkiye, otobüs taşımacılığı ve özellikle de son yıllarda otobüs üretimi açısından dünyanın önde gelen ülkelerinin başında yer alıyor. Gerek Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Otobüs Fabrikası olsun, gerek MAN Kamyon ve Otobüs A.Ş.’nin Ankara Fabrikası olsun ve gerekse de TEMSA’nın Adana Fabrikası olsun; dünyanın en büyükleri arasında yer alıyor.

Sadece otobüs üretimi mi; yan sanayii açısından da Türkiye çok önemli bir satıcı konumunda. Mesela araç koltuğu üretimi; yanılmıyorsam bu alanda dünyada başat bir konumdayız.

Her yıl Bursa’dan tüm dünyaya milyarlarca dolarlık yan sanayii ihracatı gerçekleştiriyoruz. Üst üste koyduğunuzda, otobüsün Türkiye için önemi daha net anlaşılıyor. Bundan dolayıdır ki, dünyanın en büyük ve en prestijli otobüs ihtisas fuarlarından birisi olan Busworld, iki yılda bir ülkemizde gerçekleştiriliyor. Bunun yanı sıra, kapsamı daha geniş olan bir diğer otobüs fuarı ise COMVEX’tir. Türkiye, bu iki fuarı da kaldırabilecek potansiyeldedir. Dolayısıyla bizlerin her iki fuarı yaşatma gibi bir sorumluluğumuz olmalıdır. Tabii, sanayii Bakanlığı’na da sorumluluk düşüyor.

Gelelim Busworld 2018 İzmir Fuarı’na… Bildiğiniz gibi Busworld International, bu yılki fuarın partneri olarak bizi, yani Tüm Otobüsçüler Federasyonu’nu (TOF) seçti. Genel Başkan Yardımcısı olarak ben de organizasyonun içerisinde yer aldım. Stantları dolaşıp, sergilenen otobüs modelleri ve yan sanayi ürünlerini inceleme fırsatı buldum. Burada bir kez daha otobüs teknolojisinde ne kadar ileride olduğumuzu görme fırsatı buldum. Öncelikle tüm katılımcı ve ziyaretçilere, Busworld’ü yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum.

Bir özel teşekkürüm de MAPAR’a ve Yönetim Kurulu Başkanı sayın Yalçın Şahin’e. Kusursuz bir organizasyon ve ev sahipliği örneği sergileyen MAPAR, fuarın hareketli geçmesinde de en büyük paya sahip katılımcılardan oldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN