• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Bursa Büyükşehir Allison’lu otobüslerden vazgeçmiyor

16 Nisan 2018
Bursa Büyükşehir Allison’lu otobüslerden vazgeçmiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi BURULAŞ, Allison tam otomatik şanzımanlı 42 yeni Karsan Atak aldı. Büyükşehir, bu alımla birlikte Allison donanımlı otobüs sayısını 130’un üstüne çıkardı.

ŞANZIMAN üretiminin global devlerinden Allison Transmission, tam otomatik şanzımanlarıyla Türkiye’deki etkinliğini her geçen gün artırıyor.

Allison donanımlı en fazla otobüsün yer aldığı illerin başında Bursa geliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Şirketi BURULAŞ, geçtiğimiz günlerde filosunu yeni Allison donanımlı 42 Karsan Atak ile güçlendirdi. BURULAŞ, bu alımla birlikte araç parkındaki; manuel ve otomatikleştirilmiş

manuel şanzımanlara kıyasla daha yüksek verimlilik, yakıt tasarrufu, güvenlik, operasyonel esneklik ve konfor sunan Allison şanzımanlı otobüs sayısını da 130’a çıkarmış oldu.

Yeni yatırım konusunda bilgi veren BURULAŞ Otobüs İşletme Müdürü Erdinç Alkan, şunları söyledi: “Alımını gerçekleştirdiğimiz yeni otobüslerimizin yanı sıra 2009 yılından bu yana Allison tam otomatik şanzıman donanımlı otobüslerimizi kullanıyoruz. Yeni otobüslerimiz dışında, filomuzda Allison şanzıman donanımlı 89 adet otobüs daha bulunuyor. Olumlu deneyimlerimiz doğrultusunda alımlarımıza tam otomatik şanzımanlar ile devam ediyoruz”.

Genel Müdür Erdinç Alkan yakıt tasarrufunun yanı sıra tam otomatik şanzımanın diğer şanzıman teknolojilerine göre bakım periyodunun uzun olmasının altını çizerek; “Servise daha az gidilmesi, aracın hizmette kalma süresini maksimize ettiği için bizler adına önem taşıyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN