• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Bülent Acicbe, Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası Üretim Direktörü oldu

17 Ekim 2016
Bülent Acicbe, Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası Üretim Direktörü oldu

Bir kritik görev daha bir Türk’e emanet…

MERCEDES-Benz Türk tarihinde bir ‘ilk’ yaşanmış, Direktör Kurulu Başkanlığı’na bir Türk; Süer Sülün getirilmişti. Çok önemli bir pozisyona daha; Hoşdere Otobüs Fabrikası Üretim Direktörlüğü’ne de başarılı Türk yönetici Bülent Acicbe atandı.

Yeni Üretim Direktörü Bülent Acicbe, bu önemli görevi 1 Ocak 2017 itibariyle Dr. Martin Walz’ten devralacak.  Bu görevi 2013’ten bu yana başarıyla yürüten Dr. Martin Walz ise, 1 Kasım 2016 itibariyle Mannheim Otobüs Fabrikası’nın başına geçecek.

Dr. Martin Walz, 1999 yılında Daimler grubuna Stratejik Satın Alma Sorumlusu olarak katılmış ve Kuzey Amerika ile Türkiye’deki Otobüs Üretimi sorumlulukları dâhil birçok farklı pozisyonda görev almıştı.

Bülent Acicbe ise, 1996 yılında Mercedes-Benz Türk’te Üretim Planlama Mühendisi olarak göreve başladıktan sonra, İş Hazırlama, Kalite Yönetimi, Sipariş Yönetimi ve Üretim Planlama bölümleri olmak üzere farklı alanlarda çalıştı. Acicbe, Temmuz 2014’ten bu yana Daimler’in Çek Cumhuriyeti’nde bulunan otobüs fabrikasında, Fabrika Müdürü olarak görevini sürdürmekteydi.

İstanbul Erkek Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümü mezunu olan Bülent Acicbe evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."