• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

BRISA yine ‘BIST Endeksi’nde

11 Aralık 2017
BRISA yine ‘BIST Endeksi’nde

Brisa, sürdürülebilirlik alanındaki öncü çalışmalarıyla 2015 yılından bu yana olduğu gibi Kasım 2017-Ekim 2018 döneminde de BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer almaya hak kazandı. Brisa, CDP İklim Değişikliği programında “A-” derecelendirme notuyla da “Leadership” ödülünü üçüncü kez kazandı…

TÜRKİYE lastik sektörü lideri Brisa, sürdürülebilirlik alanındaki öncü çalışmalarıyla da adından söz ettiriyor. Şirket, 2016-2017 dönemindeki çalışmaları doğrultusunda hem CDP İklim Değişikliği ve Su Programları hem de BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde lider kurumlar arasında gösterilme başarısını sürdürdü. Brisa’nın ortağı dünya lastik devi Bridgestone da CDP’nin küresel ölçekte yaptığı sıralamada sürdürülebilir su yönetimi çalışmalarıyla su programında “A” derecelendirme notunu aldı.

Brisa Mühendislik Direktörü Haluk Kürkçü, konuyla ilgili şunları söyledi: “Brisa y30 yıllık geçmişini sürdürülebilirliğin bir tercih değil, gelecek nesillere karşı büyük bir sorumluluk olduğu anlayışı üzerine inşa etti. Sunduğu değerle bu alanda öncülüğü üstleniyor. CDP İklim Değişikliği ve Su Programları’nda elde ettiğimiz başarılar ve BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde bu yıl yeniden yer almamız da bunu kanıtlar nitelikte. Sürdürülebilirliği hammadde kullanımından üretim süreçlerine, finansal yapımızdan biyoçeşitlilik projelerine, toplumsal çalışmalardan müşterilerimize ve iş ortaklarımıza sunduğumuz değere kadar her alana yayarak sürdürülebilirlik alanında mükemmelliği hedefliyoruz. Prestijli kurumların şirketimizi layık gördüğü bu başarılar da bizi bu konuda daha da cesaretlendiriyor”.

Brisa, Borsa İstanbul’da işlem gören ve yüksek bir sürdürülebilirlik performansına imza atan şirketlerin kabul edildiği BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde Kasım 2017 – Ekim 2018 döneminde yer almaya hak kazandı. 2015 yılından bu yana Endeks’te yer alan Brisa, diğer öncü kurumlarla birlikte Türkiye’de sürdürülebilirliğin yaygınlaşması için çalışıyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."