• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.834 / 4.842
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

BRISA PAZAR LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRDÜ

9 Kasım 2016
BRISA PAZAR LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRDÜ

1.3 milyar TL Ciro ile 3. çeyrekte de liderliğini koruyan Brisa, brüt kârını da 378 milyon TL’ye çıkardı. Avrupa’da lastik pazarının üzerinde büyüme sergileyen firma, 70 ülkedeki satış gelirlerini ise yüzde 5,2 artırdı…

UZUN yıllardır Türkiye lastik pazarındaki liderliğini sürdüren; Brisa, Ocak-Eylül 2016 döneminde ekonomik dalgalanmalara rağmen 1.272 milyon TL ciro elde etti. Şirket ilk 9 ayı, brüt kâr seviyesinde 378 milyon TL’lik büyüklüğe ulaştı.

 

‘İçeride de dışarıda da pazarın üzerinde büyüdük’

Brisa’nın “Sürdürülebilir büyüme ile topluma üstün değerler sunmak” misyonu doğrultusunda, zorlu piyasa şartlarına rağmen tüm paydaşları için değer üretmeye devam ettiğini dile getiren Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay, “2016 yılının ilk 9 aylık döneminde Türkiye yenileme lastik pazarı; genel olarak bir daralma trendi içerisindeydi, artış gösteren tek segment ağır ticari araç lastikleri pazarı oldu.

Aynı dönemde şirketimiz, hem binek lastikleri hem hafif ticari araç lastikleri hem de ağır ticari araç lastikleri segmentlerinde pazarın üzerinde performans sergiledi. Avrupa lastik pazarı ise yüzde 0,4 büyürken, Lassa özellikle kış lastikleri ve katma değeri yüksek olan performans ürünleri segmentinde pazarın üzerinde bir performans gösterdi.

Adetsel olarak Lassa markalı ihracat yüzde 9, Bridgestone markalı ihracat yüzde 12 arttı.

Brisa olarak, yenilikçi uygulamalarımızla tüm paydaşlarımıza değer katmak üzere çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Kış koşullarının başladığı bugünlerde biz de müşterilerimizin yaz lastiklerinden kış lastiklerine geçişinde kolaylıklar sağlamak üzere, Lastik Oteli kapasitemizi artırdık.

Bu zor piyasa koşullarında Şirketimizin yatırımlarına kesintisiz devam etmesi ve pazardaki liderliğini güçlendirmesi için çalışıyoruz” dedi.

 

Yenilikçi uygulamalar devam etti

Brisa’nın yılın üçüncü çeyreğinde, odaklandığı perakendecilik alanıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini de dile getiren Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay, şunları söyledi:

“Hipermarketlerde satışa sunulan ürünleri için, Brisa satış noktaları ile eşleştirilerek, servis ve bakım hizmetleri sundu. Alternatif satış kanalı Bridgestone Box’ı İzmir, İstanbul, Ankara ve Kuşadası’nda sürücülerle buluşturdu.

Filo kiralama firmalarının kış döneminde artan ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla Brisa, lastik servis ve bakım hizmetlerini, müşterilerine istedikleri yerde, mobil araçla sağladı

Hızlı servis ve bakım konseptiyle tasarlanan OtoPratik ve ProPratik mağazalarında sürücülere daha hızlı ve beklentilerinin üzerinde hizmet verilmesi için yenilikçi uygulamalar hayata geçirdi ve yeni mağazalar açtı.

Lastik.com.tr üzerinden satışlarına, iş ortakları mağazalarında ücretsiz montaj hizmeti ve siparişi takiben anında gönderim gibi yenilikçi uygulamalar ile devam etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."