• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

BRISA ‘dijitalleşme’de Endüstri Lideri oldu…

2 Mayıs 2017
BRISA ‘dijitalleşme’de Endüstri Lideri oldu…

TÜRKİYE’nin lider lastik üreticisi Brisa, dijitalleşme alanında da Türkiye’nin öncü kurumları arasında olduğunu Accenture Dijitalleşme Endeksi sonuçları ile bir kez daha kanıtladı. Şirket, 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da yüzde 83’lük skorla Dijitalleşme Öncüleri arasında yer aldı ve kendi sektöründe Endüstri Lideri oldu. “Dijital Strateji”, “Dijital Hizmetler” ve “Dijital Operasyonel Yetkinlik” alanlarında, 10 kriterde 119 göstergeye göre değerlendirme yapılan Endeks’te Türkiye’nin dijitalleşme skoru yüzde 61 olarak belirlendi. Brisa, sektör ve Türkiye ortalamasının oldukça üzerinde performans gösterdi. Brisa’nın bir sanayi şirketinden inovasyon şirketine dönüşüm yolculuğunda dijitalleşmenin önemli bir rol oynadığına değinen Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay; “Accenture Dijitalleşme Endeksi, 2. yılında ülkemizin dijitalleşme alanındaki gelişimine ışık tutmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl sadece 14 şirketin yer aldığı Dijitalleşme Öncüleri arasında bu yıl 23 şirketin bulunması oldukça sevindirici. İlk yıldan itibaren bu alandaki liderler arasında yer alan şirketimizin de sektörümüzün ve ülkemizin dijitalleşme yolculuğunda önemli bir rolü ve sorumluluğu olduğuna inanıyoruz.

Dijital Strateji alanında elde ettiğimiz yüzde 90’lık performans da doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi. Bu alanda son kullanıcılardan satış noktalarına, tedarikçilerimizden şirket içindeki yapıya kadar her alanda dijitalleşmeye önem veriyoruz. Şirketimizin ülke ortalamasının yüzde 52 olduğu bu alanda elde ettiği yüzde 83’lük skor, müşterilerimize yeni nesil ve dijital teknolojilerle mükemmel bir deneyim sunma hedefimizin bir sonucudur. Türkiye’nin ilk online lastik satış platformu Lastik.com.tr, lastik performansını dijital olarak kontrol edebilen ve operasyonel verimlilik sağlayan programlar gibi hizmetlerimizin yanı sıra geo-marketing, Büyük Veri gibi dijital teknolojileri iş süreçlerimize entegre ediyoruz. Bundan sonraki dönemde de lider olmanın sorumluluğu ile yine sektörümüzde ilk olan yenilikleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."