• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.852 / 4.86
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Bridgestone, Fransız Speedy’i satın alıyor

1 Ağustos 2016
Bridgestone, Fransız Speedy’i satın alıyor

GLOBAL lastik devi Bridgestone, Avrupa, Ortadoğu, Afrika(EMEA) operasyonu bünyesinde, Fransa’nın lider araba servisi ve lastik satış ağı Speedy’yi satın alma sürecine girdi. Bridgestone, şirketin yüzde 100 hisselerini satın alarak, Fransa başta olmak üzere Speedy’nin aktif olduğu tüm ülkelerde sürücülere ulaşacak. Bu anlaşma ile, Bridgestone büyüme stratejisine paralel olarak, yalnızca Fransa’da 800’den fazla perakende satış noktasına ulaşmış olacak.

Birleşmeyi Bridgestone’un büyüme stratejisi için kritik adım olarak değerlendiren Bridgestone, Avrupa, Ortadoğu, Afrika(EMEA) operasyonu CEO’su Eduardo Minardi; “Speedy’yi, premium müşteri portfolyosu, geniş coğrafi yayılımı ve hizmet kalitesi ile güçlü bir stratejik iş ortağı olarak görüyoruz. Bununla beraber, Speedy, güçlü bir marka bilinirliği ve yenilikçi bir yaklaşıma sahip. Speedy’nin yıllar içerisinde müşteri alışkanlıkları ve beklentilerine dair deneyimleri de Bridgestone’un öncü çalışmalarına katkı sağlayacaktır” dedi.

İşbirliğini değerlendiren Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay ise şunları dedi; “Türkiye’de Speedy firmasını temsil eden Authority Group ile 2014 yılında gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile, Brisa ürünleri Speedy mağazalarında araç sahipleri ile buluşuyor.

Bu iş birliği ile uzmanlık alanlarımızdaki tecrübemizi Speedy noktalarına taşıyor, müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimize erişimini artırmış oluyoruz. Teşkilatlanmayı işimizin temeli olarak alıyor, iş ortaklarımızla beraber güçlenerek büyüyoruz.

Benzer bir modelin, Brisa’nın ortaklarından Bridgestone’un bünyesinde Avrupa’da uygulanıyor olması, bizlere doğru yolda olduğumuzu ve lastik işinin geleceğinin hizmet ve perakendecilik sektöründe olduğunu teyit etti.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."