• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

‘BOYKOT KARARI’ basının çarpıtması

10 Ekim 2017
‘BOYKOT KARARI’ basının çarpıtması

TOFED yönetimi, Genel Başkan Av. Birol Özcan imzalı bir basın bildirisi yayınladı. Bildiride, TOFED’in Alibeyköy Cep Terminali’ni boykot ettiği yönünde bazı sektörel gazetelerde yer alan haberin asılsız ve çarpıtma olduğu ifade edildi. İşte TOFED’in konuyla ilgili basın bildirisinin tam metni:

TÜRKİYE Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) olarak, 20 Eylül 2017 tarihinde, Polat Renaissance Hotel’de firma temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantımızın konusu; şehirlerarası otobüslere uygulanan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden (FSM) geçiş yasağı ve bunun sonuçlarından biri olan Alibeyköy Cep Otogarı’nın atıl kalması sorunuydu.

Öyle ki; FSM’den geçiş yasağı öncesi Alibeyköy Cep Terminali’ne günlük ortalama 1500 otobüs giriş-çıkış yaparken, FSM’den geçiş yasağı sonrası bu rakam günlük ortalama 600’e düşmüştür. Firmalar, Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergâhını kullanma mecburiyeti sebebiyle, Alibeyköy Cep Terminali’ni kullanamamaya başlamıştır.

Yine Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçiş mecburiyeti ve güzergâhın uzaması sebebiyle, bir otobüsün aylık ortalama ilave masrafı 6 bin TL olmuş, yakın illere çalışan otobüslerde ise bu ilave masraf aylık 12 bin TL’ye kadar çıkmıştır. Ayrıca seyahat süresi de uzamıştır. Hem firmalarımız hem yolcularımız bu sorun nedeniyle sıkıntı yaşamaktadır. Toplantıda, çözüm için nelerin yapılabileceği değerlendirilmiş, İSPARK – İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri ile görüşülmesi için bir heyet kurulması kararı alınmıştır.

Bazı  sektörel yayın organlarında, toplantının; “Alibeyköy Cep Terminali’ne girmeme kararı alındı, boykot kararı alındı” şeklinde çarpıtıldığını üzülerek okuduk.  Böyle bir karar alınmamıştır. Ayrıca mantık olarak da Alibeyköy Cep Terminali’ni boykot kararı alınamaz zira FSM’den geçiş yasağı orayı zaten atıl bırakmıştır. Firmalarımızın talebi; şehirlerarası otobüslere FSM’den geçiş hakkının tekrar verilmesi ve sektörün sivil toplum kuruluşlarıyla uzlaşıldığı üzere ‘ara durak’ olarak inşa edilen Alibeyköy Cep Terminali’nin buna göre ücretlendirilmesidir.

Heyet, sektörün FSM Köprüsü ile ilgili geçiş talebinin ve yaşanılan sıkıntıların, İSPARK-İstanbul Büyükşehir Belediyesi kanalıyla da üst mercilere iletilmesinin gerektiği görüşündedir. Bu kapsamda, ilk görüşmeninde İSPARK ile yapılması kararını almıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."