• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

BİTMEYEN MÜCADELE

17 Temmuz 2017
BİTMEYEN MÜCADELE

OKULLARIN tatile girmesiyle ümitleri artan otobüsçü, sezonu yarılamış olmasına rağmen henüz bir arpa boyu yol alamamış olmanın hüznünü yaşıyor bugünlerde. Sezonun kalan kısmında da işler umduğu gibi gitmezse yaklaşan kış mevsiminde nasıl ayakta kalacağını, şimdiden kara kara düşünmekte.

Okul tatilinin akabinde, bayram tatiliyle başlayan sezondan otobüsçü oldukça ümitliydi. Gel gör ki her sezon olduğu gibi bu sezon da evdeki hesap çarşıya uymadı.

Okul tatili çok hareketli günler yaşatmadı sektöre, ardından büyük ümitlerle hazırlanılan bayram tatili görece daha hareketliydi. Lakin bu tatilde de otobüsçüyü tatmin edecek bir tablo oluşmadı. Otobüsçü yine de gelecekten ümidini yitirmedi. Sezon böylece başlamış oldu sonuçta, çıkmamış candan ümit kesilmez derler ya, belki bugünden sonrası iyi olur düşüncesiyle bugüne kadar yaşamaya devam etti. Bugün de aynı düşünceyle, herşeyin daha iyi olacağını umarak, hayatımıza devam ediyoruz.

Umut fakirin ekmeği umacağız elbette, ümidimizi yitirmeyeceğiz. Körü körüne, sadece ümit ederek yaşayamayacağımızın da farkına varmalıyız öte yandan. Sektör, yaşanan buhranın nedenlerini iyi analiz etmeli. Bu buhrandan kurtulmanın yollarını derinlemesine araştırmalı. Koltuklarımızda oturup işlerin düzelmesini bekleyerek müspet bir sonuca ulaşamayacağımız aşikâr.

Bugün oluşan bu tabloya birçok sebep bulabiliriz.

Başlıca sebepler arasında, hepimizin bildiği üzere, taşıma modları arası yaratılan haksız rekabet ve yanlı ulaştırma politikaları var.

Yıllardır çaldığı kapılar açılmayan, açılan kapılar nazikçe yüzüne kapatılan, üvey evlat otobüsçünün hazin sonu aslında başından beri hepimizce aşikâr.

Hepimiz hastanın bir gün öleceğini biliyoruz, sadece yaşam süresini uzatmaya çalışıyoruz. Hastanın tamamen iyileşip ayağa kalkma ihtimali de var aslında ama bu yolu yıllarca çok denedik, sonuç alamayınca da artık ümidimizi yitirdik.

Yiten ümitler bizi yıldırmadı elbette, ısrarla hastamızı yaşatmaya çalışıyoruz ve son nefesi verene kadar mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Sektörün ayakta kalabilme yöntemleri üzerine, bugüne kadar çokça plan, proje yapıldı. Nice beyin fırtınaları, nice toplantılar, nice tartışmalar sonucu elde edilen ne var derseniz; koca bir hiç. Olmayınca olmuyor derler ya, bizim hikâyemiz aynen öyle. Deniyoruz olmuyor, ısrar ediyoruz yine olmuyor, çaba gösteriyoruz, efor sarfediyoruz, mesai harcıyoruz,  olmuyor olmuyor yine olmuyor.

Bir süre sonra hüzün ile bıkkınlık arası bir duygu sarıveriyor ruhu. İşte o an kırılma noktası, o an Victor Hugo’nun “Gecenin en karanlık anı, şafak sökmeden az önceki zamandır.” sözü geliyor akıllara. Akabinde tekrar ümitleniyoruz.

Bıkmadan, yılmadan, usanmadan denemeye devam ediyoruz, deneyeceğiz de; ta ki başarana kadar, ta ki düzlüğe çıkana kadar. Ne zaman ki sektörün önü açılacak, ne zaman ki hasta iyileşip yatağından kalkacak, o zaman huzura ereceğiz. O güne kadar vazgeçmeyeceğiz, o güne kadar karamsarlığa düşmeden var gücümüzle mücadelemizi sürdüreceğiz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."