• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Bir kez daha ülkemizin önü kesilmek istendi

19 Temmuz 2016
Bir kez daha ülkemizin önü kesilmek istendi

TÜRKİYE coğrafi konumuyla, ekonomik potansiyeliyle ve genç nüfusuyla çok şanslı bir ülke… Bütün bu avantajlarımızla bugün dünyanın 3-5 büyük ülkesinden birisi olabilirdik.

Sadece turizm potansiyelimizi düşünürsek bile, yılda 50 milyar dolarlık bir gelir elde etmek işten bile değil. Olmuyor, yapamıyoruz ya da bize yaptırmıyorlar…

Vatandaşlar olarak, devlet olarak elbette ki eksiklerimiz ve yanlışlarımız vardır; ancak asıl sorunun bundan kaynaklandığına inanmıyorum.

Ben geçmişte olduğu gibi bugün de önümüzün kesildiğine inananlardanım. Ne zamanki Türkiye gelişip, demokrasi standartları uygulanmaya başlasa, bir şeyler ortaya çıkıyor ve her şey ters yüz oluyor.

Bugüne bakalım… Geçen hafta yani 15 Temmuz akşamı kanlı bir darbe gişimimine maruz kaldık. Ordu içerisinde çöreklenmiş Türkiye düşmanları, ülkemizin geleceğini karartmak üzere çok vahim bir planı hayata geçirmeye çalıştı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı, parlementoyu, polis karakollarını, MİT binasını ve hatta vatandaşları kurşunlayıp bombalar atan darbe girişimcileri, yenilgiye uğratıldı.

Bu konuda ‘demokrasiye sahip çıkın’ diye vatandaşı sokağa davet eden sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, güçlü duruşuyla ‘gerekli cezayı göreceklerdir’ diyen sayın Başbakan Binali Yıldırım, ‘darbeye karşıyız’ diyen diğer siyasi partiler, askerleri ‘oyuna gelmeyin’ diye uyaran eski ve yeni generaller, net şekilde taraf olan medya organlarımız ve tabii ki de tankların bile üzerine yürümede imtina etmeyen yüzbinlerce vatandaşımız sayesindedir ki bu darbe püskürtülmüştür. Halk demokrasiye sahip çıkmıştır ve bu da Türkiye tarihi açısından da çok şanlı bir duruştur. Darbeciler yenildi. Ama bu girişim, başta turizmimiz olmak üzere ülkemize önemli zararlar vermiştir.

Bugün demokrasiyi hep birlikte savunduk, geleceğimizi de hep birlikte sağlam temeller üzerinde inşa edelim.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."