• Dolar Alış / Satış: 5.377 / 5.386
  • Euro Alış / Satış: 6.091 / 6.102
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

BİNİNCİ KEZ GÜLEGÜLE

29 Mart 2018
BİNİNCİ KEZ GÜLEGÜLE

BİN sayısı insanın kafasında nasıl bir çağrışım yaratabilir? Nasıl bir hissiyat verir duyana? Bildiğimiz ‘bin’ işte, ne hissiyatı verecek ki değil mi? Bin, bugün bizim için çok anlamlı bir sayı. Emeğin, mücadelenin, başarının sayısı bugün bin. Bugün, gazetemizin bininci sayısı ile huzurlarınızdayız.

Gülegüle ismiyle ilk tanışmam, bundan tam on altı yıl önce oldu. Rahmetli Ali Galip Vural amcamız, bir dost sohbeti esnasında hediye etmişti bana gazeteyi. Daha ilk okuduğum an, gazetenin ismi çok hoşuma gitmişti. Amacı insanları gidecekleri yere ulaştırmak olan bir sektörün gazetesine, bundan daha güzel bir isim bulunamazdı herhalde. Gideni uğurlamanın en güzel şekli, yolculuğa yönelik en iyi temenni değil midir güle güle? İşte Ali Galip amcamız bu güzel temenni ile çıkmıştı yola. Kendisiyle daha sonra çok kesişti yollarımız. Malum, sektörle her daim iç içe olan bir insandı. Sektörün acısında tatlısında her zaman yeri vardı. Çizgisi ve duruşu olan bir insandı. Doğru olandan ayrılmazdı. Tekelleşmenin ve sektörün sırtından haksız kazanımlar sağlanmasının her zaman karşısında durdu. Sık sık, ‘eli taşın altında olanlar bir araya gelmeli’ derdi. Bu sektörde dikili taşı olmayanların rantı durdurulmalı. Bugün, bininci sayı çıkarken aramızda olsa eminim hala aynı şeyleri savunur ve aynı cümleleri kurardı.

Ali Galip amcamız bugün aramızda yok maalesef; ama fikirleri, çizgisi ve dik duruşu hala Gülegüle gazetesinin temel esasları arasında. O günden bugüne gazetenin çizgisi hiç değişmedi. Gülegüle, dün olduğu gibi bugün de, sektörde tabanın sesini duyurmayı kendine ilke edinmiş durumda. Bugün, yine, güçsüz de olsa, haklının hakkını savunmaktan bir an imtina etmeyen bir gazete. Bünyesindeki her bir fert ile, Ali Galip Vural’ın ilkelerinden sapmayarak, tiraj ve kâr kaygısına düşmeden, olası tepkileri göğüsleyerek, olaylara sadece haberci gözlüğüyle ve objektif bakmayı başarabilmiş bir gazete. Bugün bininci sayıya ulaşılmış olması, bunun bir nevi teyididir aslında.

Gazeteyle okur olarak her ne kadar on altı yıllık bir mazimiz olsa da, köşe yazarlığı mazimiz çok eskiye dayanmıyor. İlk köşe yazım 2013 yılının ilk sayısında yayınlandı, yedi yüz otuz üçüncü sayıda. Yani bin sayılık geçmişte topu topu iki yüz altmış sekiz sayılık bir birlikteliğimiz söz konusu. İlk yazımdan bugüne kadar, dikkat ettiğim tek konu; bildiğim, gördüğüm doğruları yazmak ve haklının hakkını hesapsızca savunmak oldu. Tıpkı gazetemizin ve kurucumuz Ali Galip Vural’ın çizgisinde olduğu gibi. Okur olarak da, gazetenin bir parçası olarak da, Gülegüle Gazetesi’ni her daim severek ve ilgiyle takip ettim. Gazetenin, kurucumuz Ali Galip Vural’ın aramızdan ayrılışından sonra da, çizgisini bozmaması bunda en önemli etkenlerden biridir. Sektör mensuplarının birçoğunun bu konuda benimle aynı fikirde olduklarına eminim. Gülegüle Gazetesi, bin sayılık geçmişi boyunca, sürekli sektörün sorunlarına çare aramayı bir görev bildi. Bunu yaparken, sektörün hiçbir ferdine yönelik negatif ayrımcılık yapmadı. Zorluklar yaşadı, yılmadı. Zor günleri aşmak için dahi olsa, bir kere bile, yanlı ve taraflı haber yapmadı. Tarafsız ve dik duruşuyla tüm sektöre örnek bir model oluşturmayı başardı. Bu nedenle sektörün birçok ferdinin, tıpkı benim gibi, bu gazeteye ilgi ve sempati duyduğundan şüphem yok.

Azim ve mücadelenin sonunda gelen, haklı bir başarı olarak gördüğüm, bininci sayımız kutlu olsun. Bu başarıda payı olan, gazetenin kurulduğu ilk günden bugünlere gelinmesinde emeği olan herkesi canı gönülden tebrik ederim. Başta gazetemizin kurucusu Ali Galip Vural amcamız olmak üzere, bugün aramızda olmayan tüm emek sahiplerini saygı ve rahmetle anıyorum. Bu başarı, herkesten çok onların başarısıdır. Nice bin sayılarda daha buluşmak dileğiyle.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN