• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Bilet iptali yüzde 35’i geçti

1 Ağustos 2016
Bilet iptali yüzde 35’i geçti

FETÖ’nün darbe girişimi, ulaşım sektörüne büyük darbe vurdu. Kamuda izinlerin iptal edilmesi ile her 3 biletten 1’inin iptal olduğunu belirten Biletall CEO’su Çelik, “Özel şirket çalışanlarından da bu yönde talep gelmesi iptal ve iade oranlarını yüzde 35’e yükseltti” dedi.

TÜRKİYE 15 Temmuz’da, Cumhuriyet tarihinin en kanlı darbe girişimini yaşadı. FETÖ/PDY’nin gerçekleştirdiği darbe girişimi amacına ulaşmadı ancak başta ulaşım sektörü olmak üzere turizm sektörü bu durumdan oldukça etkilendi. Kamuda izinler iptal edilince tatilde olanlar biletlerini cezasız değiştirirken, tatil planı yapan çalışanlar da aldıkları biletleri iptal etmek için firmalara başvuruda bulunuyor. Özel şirket çalışanları ve yabancı turistte de durum farklı değil. Başta İngiltere, Amerika ve komşu ülke İran olmak üzere birçok ülkeden turist Türkiye seyahatlerini askıya aldı.

 

İç turizmde büyük düşüş

Otobüs ve uçak biletlerinin online satışını gerçekleştiren Biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, darbe girişiminin amacına ulaşamamasının ülkemiz için önemli bir gelişme olduğunu dile getirerek, “Biletall ailesi olarak her zaman darbelerin karşısında Cumhuriyet’ten ve Demokrasi’den yanayız. Halkımıza teşekkür borçluyuz, onların iradesi sayesinde bugün hayatımıza kaldığımız yerden devam edebiliyoruz” dedi.

Darbe girişimi sonrası ulaşım sektöründe yaşanan durgunlukla ilgili olarak da çarpıcı açıklamalarda bulunan Çelik, şunları söyledi: “Kamu ve özel sektör çalışanlarından, sivillerden oldukça fazla iade talebi alıyoruz. Normal zamanda yüzde 5 ile 10 arasında değişen iadeler bir anda yüzde 35’e çıktı. Personel belgelerini paylaşan kamu çalışanlarının biletlerini kesintisiz iptal ediyoruz. Yaşanan darbe girişiminin iç turizm seyahatlerinde yüzde 50’den fazla düşüşe sebep olduğunu ve sektöre ciddi oranda zarar verdiğini görüyoruz. Ülkemize gelen turist sayısında ise yaklaşık yüzde 70 düşüş yaşanıyor. Bazı Avrupa ülkeleri ve İran’dan havayolu firmaları Türkiye’ye yönelik uçuşlarını iptal etti”.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."