• Dolar Alış / Satış: 5.292 / 5.302
  • Euro Alış / Satış: 5.989 / 5.999
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Bileğimizi bükemeyecekler!

3 Eylül 2018
Bileğimizi bükemeyecekler!

DEĞERLİ dostlarım; euro ve doların değer kazanması, ülkemizi turizm açısından daha ucuz ülke haline getirdi. Bunun da bir sonucu olarak, turist sayısında çok ciddi bir yükselme söz konusu.

Yılın 7 aylık rakamları da, bu yükselişi açıkça gözler önüne seriyor. Buna göre ülkemize gelen turist sayısı, geçen yıla oranla yüzde 25 artarak, 21.64 milyona çıkmış. Önümüzde 5 aylık bir süreç var; yıl sonu itibariyle 35 milyon sayısını da geçmemiz mümkün.

Ancak Dövizin yükselmesi ilk bakışta turizme pozitif bir etki yaratmış gibi görünse de, gelire baktığınızda öyle değil. Kurların da etkisiyle, turist başına gelirin 500 dolar seviyelerine indiği ifade ediliyor. Bakın turist başına harcama İspanya’da 1.050, İtalya’da 1.100, Fransa’da 1.400 euro civarında. Bizde de bir aralar ortalama 1000 dolardı. Geliri artırmaya odaklanmalıyız. Dolayısıyla turizme dair çalışmalarda bu tür destinasyonları hedeflememiz gerekiyor. Zor günler yaşıyoruz. Dövizle bizi hizaya getirmeye çalışıyorlar. Ama başaramayacaklar; buna inanın!

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN