• Dolar Alış / Satış: 5.292 / 5.302
  • Euro Alış / Satış: 5.989 / 5.999
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Bayram tatilinde 5 milyon kişi otobüslerle seyahat edecek…

14 Ağustos 2018
Bayram tatilinde 5 milyon kişi otobüslerle seyahat edecek…

Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Doğan:

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması nedeniyle otobüslerde doluluk oranı yüzde 100’e yaklaştı. İşlerde ciddi bir hareketlilik yaşandığını dile getiren Kâmil Koç Genel Müdürü Cengiz Doğan, “Bayram öncesi ve sonrası hafta sonlarını da dikkate aldığımızda yaklaşık 5 milyon kişi tarifeli seferler ile seyahat edecek ve Kâmil Koç bu yolcunun yüzde 20’sine hizmet verecek” dedi…

RAMAZAN Bayramı tatili 2-3 gün olduğu için, şehirlerarası otobüs sektörü umduğunu bulamamıştı. Kurban Bayramı tatili ise 9 gün… Yaşanan olumsuzluklar nedeniyle zaten sıkıntılı günler geçiren sektör, bu 9 günden çok şey bekliyor.

Nitekim doluluklar şimdiden yüzde 100’lere ulaştı.

Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş Genel Müdürü Cengiz Doğan bayram döneminin çok yoğun geçeceğine vurgu yaparak yaklaşık 5 milyon kişinin tarifeli seferlerle seyahat etmelerini beklediklerini söyledi. Bayrama kısa bir süre kalmış olmasına rağmen talebin her geçen gün artarak devam ettiğini fakat ana seferlerde doluluğun yüzde 100 seviyelerinde olduğunu söyleyen Doğan, “Gelen yoğun talebi ek seferlerle karşılamaya çalışıyoruz.” dedi. Geçen yıl Kurban Bayramı’nda yaklaşık 700 bin yolcuya hizmet verdiklerini söyleyen Cengiz Doğan, “Bu bayram 9 günlük bayram tatili trafiğinin 10-12 güne yayılacağını ve bunun da sektörde ciddi bir hareketlilik yaratacağını düşünüyoruz.

Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş bu 12 günlük süreçte yaklaşık 1 milyon kişiye hizmet vermeye hazırlanıyor.” dedi. Kurban Bayramı’nda yapılacak ek seferle ilgili de değerlendirmede bulunan Doğan, “Kurban Bayramı tatili sürecinin çok yoğun geçeceğini düşünüyoruz. Bugünden yapılan rezervasyon yoğunluğumuz bu düşüncemizi desteklemektedir.

Bayram döneminde yaklaşık 22 bin ana kalkış yapacağız. Operasyon ekibimiz Kurban Bayramı süresince yapılacak olan ek seferlerle talebi karşılamaya çalışacak.” dedi.

İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’dan yoğun olarak kalkış yapacaklarını belirten Cengiz Doğan, özellikle son yıllarda bayramların yaz sezonuna denk geliyor olmasının tatil yörelerine olan seferleri artırdığını belirtti. Doğan sözlerine şöyle devam etti, “Akdeniz, Ege ve Karadeniz bölgelerine yoğun seferlerimiz olacak. Bu hareketliliğin başlangıç noktaları İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerimiz olup tatil yörelerine büyük bir hareketlilik izliyoruz.”

Bayram süresince bireysel araçları ile karayolunda seyahat edecekleri de uyaran Doğan, “Seyahatlerinde karayolunu kullanacak olanların tam dinlenmiş olarak yola çıkmaları ve trafik işaret ve işaretçilerine riayet etmeleri son derece önemli. Bayramı herkesin sevdikleri ile birlikte bayram neşesiyle yaşaması en büyük temennimiz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN