• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Batman’da otobüslerin %70’i Allison şanzımanlı

16 Nisan 2018
Batman’da otobüslerin %70’i Allison şanzımanlı

Batman Belediyesi, Allison tam otomatik şanzıman donanımlı 20 adet Otokar Doruk LE aldı. Bu alımla birlikte sayısı 60’a çıkan otobüslerin 42 adedi Allison donanımına sahip. Yetkililer, ekonomik ve konforlu olduğu için otomatik şanzımanları tercih ettiklerini dile getirdi…

TÜRKİYE’de otomatik şanzımanlı otobüs sayısı her geçen gün daha da artıyor. Özellikle şehiriçi taşımacılığa yönelik üretilen otobüslerin, artık tamamı otomatik şanzımanlı… Bu pazarın en önemli aktörlerinden birisi de Allison Transmission… Allison şanzımanlı otobüsleri tercih eden bir ilimiz de Batman…

Batman Belediyesi, ilk olarak beş yıl önce Allison  tam otomatik şanzıman donanımlı otobüsleri kullanmaya başladı. Batman’ın yakın zamanda hizmete sunduğu son 20 adet Otokar Doruk LE otobüsler de, fren ömrünü uzatan retarderli Allison Torqmatic® T 280™ tam otomatik şanzıman donanımına sahip.

Bu şanzımanlar, yakıt tasarrufunu arttırmak için 5. Nesil elektronik kontroller ve FuelSense® Max teknolojisi paketi ile sunuluyor.

Batman Belediyesi İşletme İştirakler Müdürü Adnan  Yürük, yaptıkları son yatırım ve şanzıman tercihiyle ilgili olarak şunları söyledi: Bir otobüsümüz yılda ortalama 95.000 km yol kat ediyor. Şu ana kadar ortalama 400.000 km’lerde olan Allison donanımlı araçlarımızda şanzıman kaynaklı hiçbir bir sorun yaşamadığımız gibi bakım maliyetlerinde de avantajlar görüyoruz… Manuel araçlarda iki ayda bir debriyaj setinin değiştirildiğine dikkat çeken Adnan Yürük; “Allison tam otomatik şanzımanlar sayesinde böyle bir gereklilik ortadan kalkıyor” dedi.

Bu arada Allison Tranmission, 2017’de Özgün Kardeşler Otomotiv ile Türkiye’deki servis sayısını artırarak Batman’da da hizmet vermeye başladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN