• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Başarısından dolayı Süer Sülün’ü kutluyorum…

24 Ekim 2016
Başarısından dolayı Süer Sülün’ü kutluyorum…

AVRUPA’ya, Amerika’ya, Rusya’ya veya uzakdoğudaki gelişmiş ülkelere bakın; hepsi, hemen her alanda kendi markalarını yaratmış ülkeler…

Bu yüzden de sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘kendi markalarımızı üretmeliyiz’ anlayışını son derece doğru ve yerinde buluyorum.

Türkiye gerçekten de dünyanın birinci liginde oynamak istiyorsa, yerli otomobil de dahil, her alanda markalaşabilmelidir…

Bu vesile ile konuyu Mercedes-Benz Türk’e ve şirketin Direktörler Kurulu Başkanlığına getirilen sayın Süer Sülün’e getirmek istiyorum.

Öncelikle şunu söylemek isterim; Mercedes-Benz Türk, ağırlıklı olarak Alman sermayesinin bir yatırımı…

Haliyle de bugüne kadar şirketin tepesinde hep bir Alman yönetici atanmıştır. Bunu anlamak mümkün.

Ancak ben şunun altını çizmek istiyorum; Mercedes-Benz Türk, artık Türkiyeli bir şirket, yerli bir şirket…

Binlerce insanımızı istihdam eden, ülke ekonomisine önemli oranda katma değer sağlayan, Türkiye’de ürettiği araçları dışarıya pazarlayan güzide sanayi kuruluşlarımızdan bir tanesi.

Dolayısıyla bu şirketi bir Türk’ün yönetmesi de son derece doğru ve yerinde olur. Ben öncelikle Süer Sülün’ü bu önemli göreve layık gören şirket yönetimini kutlamak istiyorum. Ama asıl kutlamayı, sayın Süer Sülün’e yapmak istiyorum; çünkü Mercedes gibi bir dünya devinde öyle bir makama gelebilmek pek kolay değil.

Çok başarılı değilseniz, rüştünüzü ispatlamamışsanız, bırakın sizi yükseltmeyi, orada bile tutamazlar.

Dolayısıyla, bu atamadaki temel kriter, bana göre sayın Süer Sülün’ün başarısıdır.

Ben, bugüne kadar kritik görevleri yürüten yeni Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün’ün, bundan sonra da büyük başarılara imza atacağına inanıyorum.

Tabii herkes gibi ben de, bu atamadan dolayı bir Türk olarak gurur duydum.

 

***

BU arada, sektör en sıkıntılı dönemini yaşıyor. Bir yandan köprüyle gelen ağır maliyet, diğer taraftan yüksek motorin zamları… Esnaf bu durumda ne yapacağını şaşırdı. Tüm girişimlere, tüm çağrılara rağmen, hükümet ‘köprü mecburiyeti’ konusuna duyarsız. İflaslar yaşanmadan, ocaklar sönmeden bu uygulamadan vazgeçilmesi gerekiyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."